www.wroclaw.pl

  WPT, Cafe Równik i KINIA dla wrocławskich medyków. Przekazano 20 tys. posiłków

  20 tysięcy obiadów trafiło do personelu medycznego Wojewódzkiego Szpitala im. J. Gromkowskiego przy ul. Koszarowej. To efekt akcji Wrocławskiego Parku Technologicznego. W ten sposób WPT wraz z zespołem Cafe Równik i firmą KINIA wspierają wrocławską służbę zdrowia w walce z pandemią koronawirusa.

  Uczestnicy akcji Fot. WPT
  Uczestnicy akcji

  W styczniu tego roku było 10 tys. posiłków dla medyków, w połowie marca już 20 tys. – akcja pomocy zorganizowana przez Wrocławski Park Technologiczny rozpoczęła się w listopadzie 2020 r. Obiady trafiają do szpitala przy ul. Koszarowej.

  Doceniamy ciężką pracę naszych medyków. W ramach podziękowania i wsparcia zamówiliśmy codzienną dostawę ciepłych posiłków do Wojewódzkiego Szpitala im. J. Gromkowskiego u naszych przyjaciół z Cafe Równik, których wsparła działająca na terenie kampusu WPT firma KINIA.

  Maciej Potocki, prezes Wrocławskiego Parku Technologicznego

  Na Koszarową trafiło 20 tysięcy obiadów

  Obiady dla medyków przygotowywał zespół działającej na terenie wrocławskiego Nadodrza klubokawiarni Cafe Równik, w której jako kelnerzy i barmani pracują osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi. W 2019 r. Cafe Równik i jego załoga otrzymała tytuł 30 Kreatywnych Wrocławia.

  Pandemia pokazała, jak ważna jest solidarność i praca dla dobra wspólnego. Współpraca z WPT pozwoliła nam przetrwać ten czas, poruszyła nasze serca i umysły. Nasi podopieczni odebrali ją jako wielką szansę dla siebie. Początkowo towarzyszyła nam niepewność, bo nasi pracownicy byli przygotowani do kelnerstwa, a nie kucharstwa. Daliśmy jednak radę, a nasz zespół szybko opanował kuchenne czynności. Przygotowywanie obiadów, szczególnie że trafiały one do medyków, pozwoliło nam w Równiku na zachowanie dobrej kondycji psychicznej, utrzymanie radosnej atmosfery i rozwinięcie umiejętność działania zespołowego. Był to jak dotąd najlepszy okres terapii przez pracę w Równiku.

  prof. Małgorzata Młynarska, prezes Stowarzyszenia Twórców i Zwolenników Psychostymulacji, które prowadzi Cafe Równik

  Potrafią i chcą być potrzebni

  W akcję zaangażowana była również działająca w WPT firma cateringowa KINIA, która nie tylko przygotowywała posiłki, ale też odpowiadała za logistykę dostaw.

  Zlecenie od WPT było i jest dla nas ogromnym wsparciem, w niezwykle trudnym dla branży gastronomicznej czasie pandemii. Mieliśmy też dzięki niemu możliwość poznania wspaniałej ekipy Cafe Równik. Sama mam dziecko z niepełnosprawnością – mój syn Adaś, właśnie skończył roczek. Poznałam wspaniałych ludzi, którzy swoją pracą i zaangażowaniem pokazywali niejednokrotnie, że potrafią i chcą być potrzebni, a przy okazji dali mi nadzieję na lepsze jutro dla mojego syna.

  Kinga Gogacz, właścicielka firmy cateringowej KINIA