wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

19°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:25

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Historie Sukcesów
  4. Wirtualna rzeczywistość – innowacyjny projekt wrocławskich programistów
Wirtualna rzeczywistość – innowacyjny projekt wrocławskich programistów fot. inwestor

Dzięki aplikacji i specjalnym okularom, ich użytkownik może, nie wstając od swojego biurka, przenieść się na sam środek morza, gdzie dokładnie obejrzy np. zepsute części elektrowni wiatrowej. Innowacyjny projekt przygotowali wrocławscy programiści Capgemini.

Reklama

Nowa technologia powstała w ramach Capgemini Applied Innovation Exchange, sieci Innovation Labów, w których na co dzień powstają nowatorskie rozwiązania dla biznesu. Stworzona aplikacja i specjalne okulary VR przenoszą ich użytkownika do wirtualnej rzeczywistości. Ich zastosowanie testowane jest w środowisku pracy farmy wiatraków. Zadaniem aplikacji będzie przeszkolenie serwisanta tak by mógł wymienić uszkodzony element.

– Stworzyliśmy spójny projekt, aplikację w VR(Virtual Reality), która współgra z okularami Vive. Aplikacja umożliwia użytkownikowi, docelowo serwisantowi, interakcję z modelem wiatraka. Użytkownik może za pomocą aplikacji dokładnie obejrzeć poszczególne jego części – mówi Ewa Śliwa, koordynator projektu z Capgemini Software Solutions Center.

To jednak nie wszystko – twórcy tego projektu chcą, aby aplikacja obsługiwała dane z sensorów, np. temperaturę poszczególnych elementów wiatraka. W ten sposób serwisanci będą na bieżąco monitorować stan kluczowych elementów i otrzymywać informacje o konieczności wymiany jakiejś części czy prawdopodobieństwie uszkodzenia danego mechanizmu.

O Capgemini

Zatrudniając ponad 180 000 osób w ponad 40 krajach, Capgemini jest jednym z czołowych dostawców usług konsultingowych, technologicznych i outsourcingu na świecie. Grupa odnotowała w 2015 globalny przychód w wysokości 11,9 mld euro.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl