wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

26°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:50

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wiedzą jak robić biznes i o tym powiedzą! Spotkają się na Kongresie Firm Rodzinnych we Wrocławiu

Kongres Firm Rodzinnych będzie we Wrocławiu. Dla spółek, tworzących tysiące miejsc pracy, to jedno z ważniejszych spotkań w roku. Zobacz kiedy i o czym będą rozmawiać oraz jak zapisać się na Kongres Firm Rodzinnych 2023 we Wrocławiu!

Reklama

VI Kongres Firm Rodzinnych organizowany jest pod hasłem „Znaleźć energię”. Tegoroczne spotkanie będzie we Wrocławskim Centrum Kongresowym w kompleksie Hali Stulecia we Wrocławiu.

Co to jest Kongres Firm Rodzinnych?

Kongres Firm Rodzinnych organizuje środowisko akademickie i biznesowe przy wsparciu instytucji samorządowych. Ma za zadanie dostarczać osobom prowadzącym własne firmy wiedzę oraz prezentować możliwości, które pomogą w prowadzeniu biznesu. To także okazja do integracji przedsiębiorców, wymiany doświadczeń i dzielenia się najlepszymi praktykami.

Kongres Firm Rodzinnych – temat i termin spotkania we Wrocławiu w 2023 r.?

Wedle różnych szacunków w Polsce działa między 800 tys. a 1,5 mln przedsiębiorstw rodzinnych. Są obecne we wszystkich branżach, wytwarzają i produkują, zapewniają usługi. W tym gronie są zarówno firmy duże i małe, o zasięgu międzynarodowym, krajowym jak i wyłącznie regionalnym. Nazwy i wyroby wielu z nich są bardzo popularne, inne działają w wąskim sektorze lub na małym rynku. Co je łączy? We wszystkie uderzył wyjątkowo niefortunny splot zdarzeń w kraju i na świecie.

– Pandemia, wojna w Ukrainie, kryzys energetyczny i inflacja, to splot uwarunkowań, które dostarczają przedsiębiorcom stałych i wymagających wyzwań. Żeby taki wysiłek nie był w dłuższej perspektywie osłabiający, trzeba mieć energię do działania. Pomoże w tym już 6 czerwca wrocławski Kongres Firm Rodzinnych, którego tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Znaleźć energię” – dr hab. Krzysztof Safin, prof. UWSB Merito, dyrektor Centrum Biznesu Rodzinnego przy Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu, twórca Kongresu Firm Rodzinnych.

Jaki jest program Kongresu Firm Rodzinnych w 2023 r.?

Energia, do poszukiwania której zachęcają organizatorzy Kongresu, rozumiana jest jako motywacja do działania i szukania możliwości w obliczu zmian, ale też jako potrzeba poszukiwania nowych rozwiązań. Zagadnienie to zostanie poruszone na panelu dyskusyjnym pt. „Energia przyszłości”, w którym głos zabiorą przedstawiciele firm, dostawców energii oraz instytucji finansujących.

Kolejny temat to przekazanie zarządzania firmą rodzinną przez pokolenie rodziców czy dziadków w ręce następców. W panelu dyskusyjnym pt. „Sukcesja z perspektywy pokoleń” omówione zostaną historie zderzenia oczekiwań z realiami przeprowadzania sukcesji, głos oddany zostanie uczestnikom tych procesów, a w dyskusji goście zmierzą się z odpowiedzią na pytania – czym jest udana sukcesja, ile w niej miejsca na tradycję a ile na innowację?

– Jak pokazuje historia firmy rodzinne mogą funkcjonować nawet setki lat, o ile nic przerwie ich ciągłości. Biznes rodzinny jest z natury odporny na zakłócenia i bariery rozwojowe. Przedsiębiorcy wiążący swoje życie i los rodziny z firmą, są niezwykle zdeterminowani w obliczu kryzysów i zagrożeń. Zapewnienie im optymalnych warunków do prowadzenia działalności, to inwestycja w region, w kraj, gospodarkę i społeczeństwo, to wyzwanie dla wszystkich – mówi dr hab. Krzysztof Safin.

Program wydarzenia dostępny jest na stronie Kongresu pod adresem www.kfr.com.pl. Udział w Kongresie Firm Rodzinnych jest bezpłatny, jednak liczba miejsc ograniczona, aby się zapisać trzeba wypełnić formularz rejestracyjny przez stronę internetową.

Organizatorem Kongresu Firm Rodzinnych „Znaleźć energię” jest Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu (wcześniej Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu) i działające przy uczelni Centrum Biznesu Rodzinnego.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl