wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 20:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Whirlpool EMEA wśród najlepszych pracodawców w Europie w 2021 r.
Zakłady Whirlpoola we Wrocławiu Whirlpool
Zakłady Whirlpoola we Wrocławiu

Whirlpool EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) po raz czwarty z rzędu otrzymała tytuł Top Employer Europe, przyznawany przez Employer Institute. Koncern, który w zakładach we Wrocławiu zatrudnia ok. 2 tys. pracowników, jest trzecim największym inwestorem amerykańskim w Polsce i największym producentem sprzętu AGD w naszym kraju.

Certyfikat „Top Employer” dla najlepszego pracodawcy, przyznawany jest za najwyższe standardy w zarządzaniu i warunkach pracy.

Odczuwamy ogromną dumę z tego, że nasza organizacja po raz czwarty z rzędu została uznana za najlepszego pracodawcę. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu i elastyczności wszystkich naszych zespołów, które nie ustawały w wysiłkach pomimo pandemii, umożliwiając nam dalszą realizację naszej wizji poprawy domowego komfortu, jednocześnie wdrażając zaawansowane praktyki i narzędzia dotyczące kapitału ludzkiego, inicjatywy w zakresie dobrego samopoczucia pracowników oraz programy szkoleniowe, które pomogły nam przezwyciężyć wyzwania w 2020 roku.

Fabio Pommella, prezes Whirlpool Company Polska

Top Employer Europe

Whirlpool doceniono m.in. za webinaria i sesje szkoleniowe dla pracowników z zakresu: umiejętności dostosowywania się człowieka do zmieniających się warunków, zmiana i zarządzanie stresem, rodzicielstwo w okresie pandemii COVID-19, zarządzanie zespołami. Ponadto certyfikat Top Employer wyróżnił Whirlpool za kulturę pracy opartą na: uczciwości, szacunku i integracji.

Zarząd Whirlpool uważa, że obowiązkiem moralnym firmy jest poszanowanie różnorodności. Z tego powodu Whirlpool posiada aktywne grupy pracownicze, które pomagają uwzględnić zróżnicowanie i aspekty społeczne – takie jak Women’s Network oraz Young Professionals Network. Czytaj także: Whirlpool produkuje we Wrocławiu. Rekordowy popyt na sprzęt AGD

Whirlpool we Wrocławiu

W stolicy Dolnego Śląska Whirlpool zatrudnia ok. 2 tys. osób. Zygmunt Łopalewski, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Whirlpool Company Polska podkreśla, że historia i profil produkcji wrocławskich zakładów (to dawne zakłady Polar na wrocławskim Zakrzowie), doświadczony zespół i ciągłe reinwestycje w platformy produkcyjne powodują, że Wrocław jest strategicznym miejscem dla koncernu.

We Wrocławiu mamy trzy ważne jednostki. Pierwsza z nich to fabryka chłodziarko-zamrażarek wolnostojących, to jedyny taki zakład Whirlpool w Europie. W tym roku wyprodukujemy tu ponad 720 tysięcy urządzeń. Druga fabryka produkuje piekarniki, w tym większość trafia do jednego z największych partnerów handlowych – firmy Ikea. W tym roku produkcja sięgnie ponad 1,1 miliona urządzeń. Ale Wrocław to nie tylko produkcja, lecz również wielkie centrum R&D, w którym pracuje około 300 osób

Zygmunt Łopalewski, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Whirlpool Company Polska

Amerykański gigant AGD

Whirlpool Corporation (kod NYSE: WHR) jest czołowym producentem urządzeń AGD na świecie. W 2019 roku koncern osiągnął roczną sprzedaż w wysokości około 20 mld dol., zatrudniał 77 tys. pracowników i posiadał 59 centrów produkcyjnych i badawczych. Whirlpool Corporation sprzedaje urządzenia takich marek jak np. Whirlpool, KitchenAid, Maytag, Consul, Brastemp, Amana, Bauknecht, JennAir, Indesit niemal we wszystkich krajach świata.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl