wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

7°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Weź udział w badaniu wrocławskiego rynku IT
Weź udział w badaniu wrocławskiego rynku IT

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej we współpracy ze Stowarzyszeniem ITCorner oraz firmą Biostat opracowuje raport dotyczący rynku IT we Wrocławiu. Zostanie on opublikowany jesienią tego roku.

Reklama

Analiza powstanie na podstawie badania ankietowego oraz wywiadów pogłębionych, a jej celem jest opis wrocławskiego rynku IT: ocena jego innowacyjności, zidentyfikowanie obszarów działalności firm zlokalizowanych na terenie aglomeracji wrocławskiej, czynników sprzyjających rozwojowi rynku oraz barier.

MŚP, startupy, korporacje

 - Chcemy wskazać obszary i kierunki rozwoju dla firm tworzących wrocławski rynek IT, omówić możliwości współpracy biznesu i uczelni wyższych, a także opracować strategię dla Wrocławia w zakresie wspierania rozwoju rynku IT w naszym mieście – mówi Ewa Kaucz, prezes zarządu ARAW.

- Jednym z celów ITCorner jest podnoszenie - głównie poprzez współpracę i wymianę wiedzy - innowacyjności naszego miasta. Kluczowa w tym działaniu jest wiedza o tym, jak firmy nowych technologii wyglądają obecnie oraz jakie mają plany na przyszłość. W związku z tym zaangażowaliśmy się jako współorganizator do projektu badań, których efektem ma być Raport IT - podkreśla Grzegorz Rudno-Rudziński, Managing Partner w Unity Group, członek zarządu ITCorner: - Chcemy, aby w oparciu o wyniki zaprezentowane w tej publikacji i dalszą dyskusję ekspertów oraz przedsiębiorców, powstała strategia rozwoju miasta w zakresie IT. Badania skierowane są zarówno do firm z sektora MŚP, startupów jak i przedstawicieli korporacji operujących we Wrocławiu – dodaje Rudno-Rudziński.

Reprezentujesz firmę z branży IT? Weź udział w badaniu

Dane ważne dla przedsiębiorców

Wypełnienie kwestionariusza zajmie około 20 minut.

 - Im więcej respondentów weźmie udział w projekcie, tym dokładniej będziemy w stanie zbadać wrocławski rynek IT. Tym samym dostarczymy przedsiębiorcom solidny i wiarygodny materiał mogący posłużyć do podjęcia strategicznych decyzji w związku z rozwojem firm we Wrocławiu. Badanie jest anonimowe – w publikacji nie zostaną ujawnione dane firm biorących w nim udział – zaznacza Ewa Kaucz.

Grzegorz Rudno-Rudziński: - Obraz branży jaki wyłoni się z badań, pokaże jakie są jej mocne strony, a jakie wyzwania, gdzie widzimy wspólną przyszłość. Liczymy, że raport będzie podstawą wspólnej pracy miasta, dojrzałych firm, startupów i wrocławskich uczelni technicznych nad budową i wspólną realizacją jasnej strategii koncentracji i rozwoju dla branży IT.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl