wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 03:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. WPT zaprasza na webinary dla przedsiębiorczych
WPT zaprasza na webinary dla przedsiębiorczych WPT

O tym, jak być przedsiębiorczym i co można na tym zyskać, będzie można dowiedzieć się w trakcie bezpłatnych webinarów „Przedsiębiorczość projektuje przyszłość”, organizowanych przez Wrocławski Park Technologiczny. Pierwszy z nich z udziałem MPWiK Wrocław zaplanowano na 16 sierpnia br.

„Przedsiębiorczość projektuje przyszłość” to cykl bezpłatnych webinarów, który ma pomóc uczestnikom szerzej spojrzeć na przedsiębiorczość – nie tylko jako podejmowanie własnych inicjatyw gospodarczych, ale aktywność w różnych obszarach życia.

We Wrocławskim Parku Technologicznym wspieramy różne formy wrocławskiej przedsiębiorczości. W ramach nowego cyklu wirtualnych spotkań chcemy pokazać, że będąc przedsiębiorczym, można zaprojektować przyszłość – swoją, swojej firmy, najbliższego otoczenia czy wspólnego miasta. Naszymi gośćmi będą eksperci z różnych wrocławskich instytucji, którzy udowodnią, że prowadzenie własnego biznesu to nie jedyny sposób na bycie przedsiębiorczym.

Maciej Potocki, prezes Wrocławskiego Parku Technologicznego.

Co łączy wodę, ekologię i przedsiębiorczość?

Pierwsze spotkanie zaplanowano na 16 sierpnia 2021 roku, o godz. 13:00. Gościem będzie wówczas Witold Ziomek, prezes MPWiK Wrocław. W trakcie spotkania będzie mowa m.in. o tym, co wspólnego mają ze sobą woda, ekologia i przedsiębiorczość oraz dlaczego picie wrocławskiej kranówki to przykład przedsiębiorczości w codziennym wydaniu.

Kolejne spotkania będą się odbywać od września do listopada. Podczas każdego z nich zaprezentowana zostanie inna forma przedsiębiorczości – społeczna, wyrażana w sposobie codziennego funkcjonowania w przestrzeni miejskiej, a także związana z wdrażaniem w życie różnych pomysłów na biznes. Gośćmi specjalnymi będą m.in. przedstawiciele WKS Śląsk Wrocław, opowiadający o tym, co łączy sport i przedsiębiorczość oraz pracownicy MPK Wrocław, którzy udowodnią, że wspólna komunikacja, to przedsiębiorcza komunikacja. Z kolei MOPS we Wrocławiu wraz z reprezentantami Integracyjnego Inkubatora Przedsiębiorczości SKRZYNIA przybliżą temat przedsiębiorczości bez barier, a goście z Wrocławskiego Centrum Seniora opowiedzą, dlaczego na przedsiębiorczość nigdy nie jest za późno. Natomiast przedstawiciele Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego przybliżą społeczny aspekt przedsiębiorczości. Cykl spotkań zakończy panel dyskusyjny, który odbędzie się w listopadzie, w trakcie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Spotkania tylko online

Spotkania „Przedsiębiorczość projektuje przyszłość” będą odbywać się online. Każdy może do nich bezpłatnie dołączyć, rejestrując się lub obserwując stronę WPT na Facebooku.

Organizatorem spotkań jest Wrocławski Park Technologiczny. Patronat honorowy nad projektem objął prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk. Partnerami przedsięwzięcia są: WKS Śląsk Wrocław, MPWiK Wrocław, MOPS we Wrocławiu, MPK Wrocław, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, Wrocławskie Centrum Seniora, Integracyjny Inkubator Przedsiębiorczości SKRZYNIA.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl