wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. We Wrocławiu powstanie wielkie centrum medyczne

źródło. www.qumak.pl

Reklama

Qumak S.A. zrealizuje największe Medyczne Centrum Przetwarzania Danych w Europie Środkowo-Wschodniej. Medyczne bazy danych, usługi telemedyczne oraz platformy e-learningowe to tylko niektóre elementy projektu, w zakresie e zdrowia, realizowanego przez Data Techno Park. Firma Qumak w ramach podpisanej właśnie z wrocławską spółką umowy dostarczy na jego potrzeby infrastrukturę informatyczną i oprogramowanie. Wartość kontaktu to 144,8 mln zł brutto.

Medyczne Centrum Przetwarzania Danych (MCPD) we Wrocławiu zostało zaprojektowane w oparciu o najnowocześniejszą na świecie technologię.

O Centrum możesz przeczytać tu.

Umożliwi ono przedsiębiorstwom tworzenie cyfrowych medycznych, statystycznych i multimedialnych baz danych. Pozwoli także na rozwój usług telemedycznych tj. telekonsultacje, teleginekologia czy telekardiologia. Stworzenie MCPD zapewni również możliwość przetwarzania oraz przechowywania danych na potrzeby innowacyjnych firm z sektora biomedycznego. Dodatkowo jest to szansa na rozwój bioinformatyki, platform i systemów e-learningowych dla branży medycznej oraz usług dodatkowych np. call center.

W dobie rozwoju nowych technologii, w tym rosnącej popularności urządzeń mobilnych, medyczne usługi informatyczne mogą być bardzo przydatne nie tylko dla firm, ale także dla obywateli. Ułatwiają bowiem one pacjentom dostęp do informacji i mają znaczący wpływ na zwiększenie efektywności jednostek ochrony zdrowia.

Wrocławskie MCPD to kluczowy element projektu „Utworzenia ogólnopolskiego ośrodka innowacji i transferu technologii w zakresie e-zdrowia”. Jest on w dużej części dotowany jest ze środków unijnych.

– Będzie to pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej tak kompleksowe i zintegrowane centrum e-zdrowia. Uczestnictwo w tego typu innowacyjnych projektach to element realizowanej przez nas strategii – mówi Paweł Jaguś, Prezes Qumak S.A.

Zakres prac, którego dotyczy umowa, obejmuje m.in.: dostawę sprzętu informatycznego, stworzenie infrastruktury sieciowej, wdrożenie oprogramowania do rozwiązań typu cloud computing, rozwiązań z zakresu HIS (Hospital Information Systems), czy platformy e learningowej. Jest to największe zlecenie w historii warszawskiego integratora.

Realizacja prac rozpocznie się w niezwłocznie po podpisaniu umowy, natomiast ich zakończenie zaplanowano na 15 listopada 2014 r.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl