wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Nowoczesne technologie dla dzieci i seniorów – Nokia Garage
uczestnicy spotkania Jarek Ratajczak
uczestnicy spotkania

Dzieci i seniorzy na wspólnych warsztatach w centrum innowacji – Nokia Garage. Poznali czym jest Smart City, uczyli się podstaw programowania i zwiedzili super nowoczesne laboratoria Nokii we Wrocławiu.

Reklama

Na warsztaty do centrum innowacji – Nokia Garage, przy ul. Szybowcowej przyszli uczniowie i seniorzy. Wspólnie mogli zobaczyć jak funkcjonuje Smart City, czyli inteligentne miasto. Na specjalnych makietach pokazano system ITS, który poprzez czujniki i kamery steruje ruchem pojazdów we Wrocławiu. Później spróbowali swoich sił w grze „Scottie Go” i poznali podstawy programowania.

Uczestnicy spotkania, fot. Jarek Ratajczak

– Na tych warsztatach łączymy młodość z dojrzałością. Pokazujemy, że świat cyfrowy jest dla dzieci i seniorów. Zależy nam na edukowaniu niezależnie od wieku, w zakresie nowoczesnych technologii i cyfrowych kompetencji. To spotkanie doskonale się w to wpisuje – mówi Dorota Grudzień-Barbachowska, Urząd Komunikacji Elektronicznej i dodaje, że UKE realizuje ten projekt od ponad roku. W kraju skorzystało z niego 2 tys. 800 dzieci. We Wrocławiu zajęcia prowadzono po raz pierwszy.

Nowoczesne technologie

Seniorzy zwiedzili supernowoczesne laboratorium Nokii, gdzie rozwijane są technologie LTE i 5G.

– Liczymy na informacje dotyczące możliwości smartfonów. Chcemy też przedstawicielom Noki podpowiedzieć czego oczekujemy od ich urządzeń – mówi Jacek Peszyńśki, Centrum Seniora we Wrocławiu.

Uczestnicy spotkania, fot. Jarek Ratajczak

– Interesują nas wiadomości dotyczące bezpiecznego posługiwania się telefonem i komputerem. Korzystamy z bankowości elektronicznej, i to jest dla mnie ważne – dodaje Danuta Popkiewicz, Centrum Seniora we Wrocławiu.

Warsztaty i gry planszowe

Przygotowano gry planszowe i kącik edukacyjny. Uczestnicy mogli skorzystać z warsztatów RoboKlockami. Ich pomysłodawcy mówią, że powstały z pasji do klocków LEGO. Umożliwiają zajęcia z robotyki i programowania. Jednym z głównych atutów tej formy edukacji jest wprowadzenie dzieci do poznania nauk ścisłych w sposób intuicyjny.

Organizatorami warsztatów byli Smart City Wrocław, Nokia Garage i Urząd Komunikacji Elektronicznej.

– Pomysł na spotkanie wziął się stąd, że mamy we Wrocławiu Nokię Garage. Chcieliśmy przybliżyć to miejsce mieszkańcom. Zależy nam, by takie spotkania i warsztaty kontynuować  – podkreśla Aneta Widawska, Zespół Smart City UM Wrocławia.

– Dzielimy się wiedzą i odkrywamy nowe technologie. Pokazujemy, to co Nokia robi we Wrocławiu, m.in. technologię 5G, która będzie umożliwiała komunikowanie się milionom urządzeń podłączonych do sieci w czasie rzeczywistym – dodaje Agnieszka Pasek, Nokia Garage.

Nokia Garage łączy innowatorów

W czerwcu 2018 r. Nokia otworzyła we Wrocławiu nową przestrzeń – Nokia Garage. Ma ona naturalnie połączyć międzynarodową firmę ze światem startupów, innowatorów i pasjonatów nowych technologii.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl