Nokia Garage już otwarty. Nokia zaprasza do przyszłości

,
Materiały Prasowe

Nokia otworzyła we Wrocławiu nową niezwykłą przestrzeń – Nokia Garage. Ma ona naturalnie połączyć międzynarodową firmę ze światem startupów, innowatorów i pasjonatów nowych technologii

- Nokia Garage to ma być miejsce XXII wieku. Miejsce otwarte na nowe pomysły naszych pracowników, partnerów biznesowych czy przedstawicieli startupów – mówił podczas otwarcia Konrad Fuławka, Innovation Operational Oficer w firmie Nokia, szef Nokia Garage.

Nokia Garage to prawie 500m2 przestrzeni do twórczej pracy, która mieści się w nowym, firmowym biurowcu przy ul. Szybowcowej. Została zaprojektowana metodą Design Thinking przez zaproszoną grupę wrocławian.

W „garażu” zorganizujemy konferencje czy meetup, ale także popracujemy nad swoim własnym rozwiązaniem.

POZNAJ PRZESTRZENIE DLA STARTUPÓW WE WROCŁAWIU

Społeczność innowacji

Przestrzeń Nokia Garage składa się z trzech głównych części: „Creative Zone”, „Maker Space” i „Lab”. W część kreatywnej innowatorzy mogą pracować na huśtawkach, miękkich pufach, niestandardowych ramach czy wygodnych fotelach. Będą mogli również zapisywać swoje pomysły na ścianach, szybach i filarach, a także stołach i tablicach. Maker Space jest przestrzenią, w której opracowane pomysły i rozwiązania mogą być prototypowane, natomiast w Labie będzie można je przetestować na platformach IoT czy 5G.

Przedstawiciele firmy zapewniają, że są otwarci na współpracę zarówno ze startupowcami jak i z młodymi naukowcami.

Chcą zaoferować im swoje wsparcie zarówno jeśli chodzi o rozwój technologii jak i rozwój biznesu.

Nad jakimi pomysłami można pracować w Nokia Garage?

Inicjatorzy przedsięwzięcia są zainteresowani przede wszystkim Internetem Rzeczy (IoT), uczeniem maszynowym, sztuczną inteligencją, wirtualną i rozszerzoną rzeczywistością oraz 5G.

ZOBACZ BAZĘ WYDARZEŃ DLA STARTUPÓW WE WROCŁAWIU

Miejsce przyszłości

- Chcemy stworzyć prawdziwą społeczność zainteresowaną innowacjami – deklarował Konrad Fuławka.

W jaki sposób można nawiązać współpracę z zespołem Nokia Garage? Najlepiej zacząć od odwiedzenia strony www.nokiagarage.pl w celu zapisania się na najbliższy otwarty event lub konsultacje eksperckie. Warto również napisać maila na adres: hello@nokiagarage.pl. Inicjatorzy projektu deklarują otwarcie na wszystkie pomysły.

- Nokia w Polsce zatrudnia ponad 6 tys. osób, z czego 4 tysiące we Wrocławiu. 90 procent naszych pracowników zajmuje się badanami i rozwojem. Jesteśmy znani ze swojego innowacyjnego podejścia, ale otwarcie Nokia Garage wprowadza na nas na nowy poziom. Można powiedzieć, że to przestrzeń przyszłości, otwarta na zupełnie nowe idee – mówił Piotr Kaczmarek, Poland Country Head Nokia.