wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 8°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
źródło: WABCO

Jeden z największych pracodawców we Wrocławiu – spółka WABCO, poszukuje inżynierów, ekspertów biznesowych oraz pracowników produkcyjnych.

Reklama

W listopadzie 2017 r. spółka WABCO rozpoczęła kampanię Employer Brandingową, w której prezentuje możliwości rozwoju kariery zawodowej pod hasłem „Pokieruj swoją karierą w WABCO. Pracuj z pasją”. Liczba pracowników WABCO Polska zwiększyła się w ciągu 3 lat z 2000 do blisko 3000 osób. W 2018 roku planowane jest dalsze zwiększanie zatrudnienia w zespołach produkcyjnych i eksperckich, w tym w zespole R&D.

WABCO produkuje

WABCO jest producentem innowacyjnych rozwiązań z zakresu zaawansowanego wsparcia kierowcy, układów hamulcowych, stabilizacji zawieszenia, automatycznych skrzyń przekładniowych oraz aerodynamiki. We Wrocławiu firma ma Centrum Badawczo-Rozwojowe. Zaawansowane rozwiązania dla pojazdów ciężarowych powstają w dwóch zakładach produkcyjnych WABCO, przy ulicy Ostrowskiego oraz Kwiatkowskiego we Wrocławiu. Firma posiada również zakład regeneracji produktów w Stanowicach koło Oławy.

– Intensywny rozwój działalności operacyjnej sprawia, że stale poszukujemy kandydatów o zróżnicowanych kompetencjach. We Wrocławiu już w tej chwili jesteśmy jednym z największych pracodawców i w najbliższych latach planujemy umocnić tę pozycję. Jesteśmy członkiem Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park. Na przestrzeni ostatnich 5 lat, zainwestowaliśmy w rozwój działalności w Polsce 90 mln zł – mówi Paweł Pałubiński, Dyrektor Generalny WABCO Polska.

Szukają pracowników

Na zatrudnienie w WABCO mogą liczyć m.in. inżynierowie R&D i procesu, technicy, a także pracownicy funkcji biznesowych, w tym m.in. eksperci z dziedziny zakupów strategicznych, finansów, controllingu, zarządzania projektami i marketingu, obsługujący globalne procesy firmy.

Spółka planuje zatrudniać również pracowników bezpośredniej produkcji, w przypadku których atutem może być także dotychczasowe doświadczenie zawodowe w innych branżach. Firma poszukuje pracowników w różnym wieku i z różnym doświadczeniem zawodowym.

Informacje na temat oferty rekrutacyjnej WABCO.

źródło: WABCO

O WABCO

WABCO (NYSE: WBC) jest wiodącym, globalnym dostawcą technologii poprawiających bezpieczeństwo, efektywność  i komunikację pojazdów ciężarowych. Od ponad 150 lat, WABCO pozostaje pionierem przełomowych, innowacyjnych rozwiązań z zakresu zaawansowanego wsparcia kierowcy (ADAS), układów hamulcowych, stabilizacji, zawieszenia, automatycznych skrzyń przekładniowych i aerodynamiki.

W 2016 r. WABCO zanotowało roczny obrót w wysokości 2,8 miliarda USD. Firma, której siedziba główna mieści się w Brukseli (Belgia), zatrudnia 13 000 pracowników w 40 krajach. WABCO Polska to obecnie dwa zakłady produkcyjne i ośrodek R&D we Wrocławiu oraz zakład regeneracji produktów  w Stanowicach koło Oławy, w których pracuje łącznie prawie 3000 osób.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl