wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 22:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławski Volvo Buses z nagrodą „Najlepszy autobus” w ETM Awards 2020
Thomas Hartmann z nagrodami ETM Awards 2020 Volvo Buses
Thomas Hartmann z nagrodami ETM Awards 2020

Produkowane we Wrocławiu autobusy Volvo – turystyczny, międzymiastowy i elektryczny – otrzymały nagrody „Best Travel High Decker”, „Best Intercity Bus” i „Best Electric Bus” podczas rozdania ETM Awards, w Stuttgarcie w Niemczech.

Reklama

Ponad 8 tys. czytelników czasopism branżowych poświęconych tematyce pojazdów użytkowych wzięło udział w 24. ceremonii rozdania nagród ETM, która odbyła się wirtualnie w związku z pandemią Covid-19. Podczas tegorocznej edycji ETM nagrody otrzymały aż trzy modele autobusów Volvo – wszystkie produkowane w całości we wrocławskiej fabryce Volvo.

– Wygrana w trzech różnych kategoriach to dla nas powód do wielkiej dumy. Pokazuje, że Volvo Buses posiada szeroką gamę produktów, które można dostosować do potrzeb transportowych każdego klienta – mówi Thomas Hartmann, dyrektor zarządzający Volvo Buses Germany.

Organizatorzy rankingu podkreślają, że prezentowane przez nich wyniki są najważniejszym punktem odniesienia dla pojazdów użytkowych już od 1997 roku i ważnym wskaźnikiem sytuacji w branży.

– Innowacyjność i konsekwentne wdrażanie najwyższych standardów w zakresie bezpieczeństwa, komfortu i technologii cyfrowej sprawiają, że nie tylko Volvo Buses, ale przede wszystkim nasi klienci odnoszą sukcesy. Ta potrójna nagroda to zatem wielki zaszczyt i ważny wyraz uznania dla naszych usług i naszej zdolności do innowacji –  dodaje Thomas Hartmann.

Nagrodzone modele autobusów Volvo z Wrocławia

Best Travel High Decker – autobus turystyczny Volvo 9900

Zwycięstwo w segmencie autobusów turystycznych pokazuje, że Volvo 9900 premium, wzorzec bezpiecznego i komfortowego podróżowania, zapoczątkowało nową erę dla transportu na krótkich i długich dystansach na rynku europejskim.

Prezentacja Volvo 9900

Ten model charakteryzują: atrakcyjny design, aerodynamika oszczędzająca paliwo i najwyższy standard bezpieczeństwa. Wprowadzone na rynek w 2018 r. Volvo 9900 otrzymało także tytuł Autokaru Roku w Hiszpanii i Irlandii. Model ten otrzymał również nagrodę za wzornictwo Red Dot Award, nagrodę za zrównoważony rozwój, nagrodę Grand Coach Award oraz nagrodę za najlepszy poziom bezpieczeństwa - Safety Label Coach - na międzynarodowych targach Busworld w Brukseli w ubiegłym roku.

Best Intercity Bus – autobus międzymiastowy Volvo 8900

Jest uniwersalnym pojazdem, który spełnia wszystkie wymagania związane z poruszaniem się w ruchu miejskim, międzymiastowym, a także wahadłowym i dostawczym. Jest dostępny jako pojazd dwu- lub trzyosiowy, w siedmiu wersjach długości - od 12,0 do 14,9 metrów.

Volvo 8900, źródło: Volvo Buses

Ze względu na dużą liczbę różnych wariantów jest wszechstronny i oferuje maksymalną dostępność, niezawodność, łatwą obsługę i niskie koszty eksploatacji.

Best Electric Bus – autobus elektryczny Volvo 7900 E/EA

Zwycięzcy tej nowo utworzonej kategorii (w 2019 r.) – bezemisyjne i ciche Volvo 7900 Electric oraz w pełni elektryczne przegubowe Volvo 7900 EA oferują nawet o 80% wyższą efektywność energetyczną w porównaniu z porównywalnymi autobusami z silnikiem wysokoprężnym. Ich akumulatory litowo-jonowe mogą być ładowane przez całą dobę, a Volvo 7900 EA może przewozić do 150 pasażerów.

Volvo 7900, źródło: Volvo Buses

Jako dostawca kompleksowych usług, Volvo Buses ułatwia europejskim miastom wprowadzanie technologii elektrycznych w transporcie miejskim, oferując modułowy pakiet usług, który obejmuje wszystkie aspekty planowej eksploatacji i serwisu.

Czytaj także:

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl