wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
Kampus zajmie dwa piętra w kompleksie Centrum Południe realizowanym przez firmę Skanska w pobliżu Sky Tower
Kampus zajmie dwa piętra w kompleksie Centrum Południe realizowanym przez firmę Skanska w pobliżu Sky Tower

Uniwersytet Coventry organizuje swój pierwszy dzień otwarty online w piątek 26 czerwca w godzinach od 12 do 16. Potencjalni studenci będą mogli dowiedzieć się więcej o programach i kursach.

Reklama

Uniwersytet Coventry dodaje do swojej oferty nowy kierunek studiów licencjackich. Dyplom z zarządzania w lotnictwie będzie można uzyskać studiując w nowej filii Uniwersytetu we Wrocławiu.

John Dishman, Prorektor Uniwersytetu Coventry oraz Dyrektor Generalny Grupy Uniwersytetu Coventry, podkreśla, że z prawdziwą przyjemnością ogłaszają dodanie do oferty studiów zawodowych na kierunku zarządzanie w lotnictwie. –  Uwzględniliśmy opinie i rady przedstawicieli lokalnych pracodawców oraz Rady Miejskiej  Wrocław, którzy zgłaszali zapotrzebowanie na wysokiej klasy specjalistów spełniających potrzeby coraz większej liczby przedsiębiorstw lotniczych w regionie i w ramach naszej odpowiedzi opracowaliśmy program studiów z zakresu Zarządzania w lotnictwie. Ponieważ działamy we współpracy z lokalną Grupą Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego, mamy nadzieję w przyszłości, wprowadzać kolejne kierunki studiów stanowiące odpowiedź na potrzeby techniczne pracodawców – dodaje.

Otwarcie we Wrześniu

Przyszli studenci, zainteresowani lotnictwem komercyjnym mogą ubiegać się o przyjęcie na studia licencjackie na kierunku zarządzanie w lotnictwie, które będą realizowane po inauguracyjnym otwarciu wrocławskiego kampusu uniwersyteckiego w tym roku.

We wrześniu nowa filia Uniwersytetu Coventry we Wrocławiu będzie gotowa na przyjęcie pierwszych studentów, z zastrzeżeniem zniesienia przez polski rząd restrykcji związanych z COVID-19. Na początek przyjmie 160 osób.

Program jest mocno ukierunkowany na zarządzanie w biznesie i opracowany w taki sposób, aby przygotować specjalistów, którzy będą proaktywnie stosować specjalistyczną wiedzę i umiejętności w zróżnicowanym i globalnym przemyśle lotniczym.

Na stronie internetowej uniwersytetu ruszył już pierwszy etap rekrutacji. Oprócz nowego kierunku, można również ubiegać się o przyjęcie na studia na takich kierunkach jak: Technologie cyfrowe, Zarządzanie i przywództwo w biznesie, a także Cyberbezpieczeństwo. 

Studia we Wrocławiu

Nowy kampus prowadzi kilka naborów w ciągu roku akademickiego, zapewniając tym samym najwyższą możliwą dostępność szkolnictwa wyższego. Kursy są oferowane w formie bloków przeznaczonych dla studentów dziennych i zaocznych; można je rozpocząć w różnych terminach, tj. we wrześniu, listopadzie, styczniu, lutym, kwietniu i czerwcu.

Studia stacjonarne obejmują cztery sześciotygodniowe bloki w roku akademickim. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, przy czym studenci realizują w tym czasie wyłącznie jeden moduł, co pozwala w pełni zgłębić tajniki poszczególnych przedmiotów.

Pierwszy dzień otwarty online – Virtual Open Days

Uniwersytet organizuje swój pierwszy dzień otwarty online w piątek 26 czerwca, aby zaprezentować swoje kursy, które oprócz Zarządzania w lotnictwie obejmują studia licencjackie w zakresie Technologii cyfrowej, Zarządzania i przywództwa w biznesie oraz Cyberbezpieczeństwa.

Podczas dnia otwartego (piątek 26.06, w godzinach 12:00-16:00) potencjalni studenci będą mogli dowiedzieć się więcej o programach i korzyściach płynących z nauki realizowanej przez brytyjski uniwersytet wysoko ceniony  ze względu na doświadczoną kadrę nauczycielską, pozytywne opinie studentów i znaczące szanse zatrudnienia absolwentów.

Prezentacje kursów

Potencjalni studenci wezmą udział w prezentacjach na temat kursów i dowiedzą się więcej o programach studiów, w rozmowie na żywo z wykładowcami uzyskają odpowiedzi na swoje liczne pytania,  dowiedzą się jak złożyć podanie i finansować swoje studia.

Osoby, które chcą wziąć udział w dniu otwartym online,  powinny zarejestrować się na stronie internetowej kampusu we Wrocławiu.

Coventry we Wrocławiu

Wrocławska filia zajmuje dwa piętra w kompleksie Centrum Południe realizowanym przez firmę Skanska. W okolicy znajduje się wiele przystanków autobusowych i tramwajowych, jak również mnóstwo kawiarni, restauracji, banków, aptek oraz innych usług. Jest pierwszym zagranicznym uniwersytetem, który otworzy swoją filię w Polsce.

Po studiach we Wrocławiu masz szansę na dobrą pracę [WIDEO]

W pierwszym roku działalności Uniwersytet Coventry we Wrocławiu przyjmie 160 studentów, a ambitne plany uczelni mówią o zwiększeniu liczby studentów oraz rozszerzeniu oferty kierunków w przyszłości.

Uniwersytet Coventry – innowacje i nowoczesność

Uniwersytet Coventry znajduje się w gronie 100 najlepszych uniwersytetów w Europie  (top 100 universities in Europe) pod względem jakości i warunków nauczania, a także w pierwszej europejskiej trójce w kategorii relacji ze studentami.

Założony w 1843 roku przez przedsiębiorców i przemysłowców jako Coventry School of Design (Coventry Szkoła Projektowania) w 2018 roku świętuje swoje 175 urodziny. Coventry University Group jest dynamiczną, nowoczesną globalną instytucją edukacyjną z bogatą tradycją nauczania, ambitnymi badaniami, śmiałymi inicjatywami międzynarodowymi i licznymi partnerstwami na całym świecie.

Dzięki powiązaniom z wiodącymi firmami i organizacjami w różnych krajach i branżach, ponad 30 000 studentów ma dostęp do staży i międzynarodowej wymiany, co zapewnia, że rosną ich szanse zatrudnienia po ukończenia studiów. Studenci korzystają z najnowocześniejszego sprzętu i wyposażenia w kampusach w Coventry, Londynie i Scarborough, we wszystkich dyscyplinach akademickich, poczynając od medycyny, biznesu, sztuk scenicznych, po wzornictwo przemysłowe, inżynierię i informatykę.

W przewodniku „The Times and Sunday Times Good University Guide 2019” Uniwersytet Coventry został opisany jako „jeden z najbardziej innowacyjnych i nowoczesnych uniwersytetów, wykazujący się odważną wizją tego, czym powinno być kształcenie studentów w XXI wieku”, a poziomy satysfakcji studentów oraz jakości nauczania zostały ocenione jako jedne z najwyższych w Wielkiej Brytanii.

Uniwersytet Coventry od 5 lat zajmuje miejsce wśród 15 czołowych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii według the Guardian University Guide, otrzymując pięć gwiazdek w ogólnej ocenie w systemie przyznawania ocen QS Stars, a w 2017 r. uzyskał złotą ocenę rządu brytyjskiego w programie Teaching Excellence Framework (TEF). https://www.coventry.ac.uk/

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl