Wrocławski kampus Uniwersytetu Coventry prawie gotowy

We wrześniu nowa filia Uniwersytetu Coventry we Wrocławiu będzie gotowa na przyjęcie pierwszych studentów, z zastrzeżeniem zniesienia przez polski rząd restrykcji związanych z COVID-19. Na początek przyjmie 160 osób.

  • mat. prasowe

  • źródło: mat.pras


Nowy kampus uczelni zajmuje dwa piętra w kompleksie Centrum Południe na wrocławskich Krzykach. Obecnie trwa doposażanie budynku.

– Cieszę się, że nasi wykonawcy kontynuują prace, zachowując przy tym zasady bezpieczeństwa, aby przygotować kampus na przyjęcie pierwszych studentów – mówi John Dishman, prorektor Uniwersytetu Coventry oraz dyrektor generalny Grupy Uniwersytetu Coventry. – Naszym celem jest oferowanie studentom nauczania z myślą o ich przyszłej karierze, tj. przekazywanie tradycyjnie akademickiej wiedzy przy jednoczesnym wspieraniu rozwoju kariery zawodowej – dodaje.

Wrocławska filia uczelni oferuje kilka naborów w ciągu roku akademickiego, realizując kursy przeznaczone zarówno dla studentów studiów dziennych, jak i zaocznych. Obecnie trwa proces rekrutacji na studia licencjackie na wydziałach: Technologii cyfrowej, Zarządzania & Przywództwa w biznesie, Zarządzania w lotnictwie, a także Cyberbezpieczeństwa.

Wrocławska filia Uniwersytetu Coventry, żródło: mat.pras.

– Kontynuujemy prace aranżacyjne na potrzeby Uniwersytetu Coventry, aby zgodnie z harmonogramem otworzyć tę przestrzeń dla studentów we Wrocławiu. Jest to nasz pierwszy projekt, polegający na adaptacji powierzchni biurowej do celów akademickich, który prowadzimy również w wyjątkowych okolicznościach wywołanych pandemią COVID-19 – zapewnia Anna Życińska-Wójcik, dyrektor projektu w firmie Skanska, odpowiedzialna za projekt kompleksu biurowego Centrum Południe powiedziała.

W pierwszym roku działalności kampus we Wrocławiu przyjmie około 160 studentów. W przyszłości jednak planowane jest zwiększenie tej liczby oraz rozszerzenie oferty kierunków.

Uniwersytet Coventry znajduje się w gronie 100 najlepszych uniwersytetów w Europie  (top 100 universities in Europe) pod względem jakości i warunków nauczania, a także w pierwszej europejskiej trójce w kategorii relacji ze studentami. Założony został w 1843 r. przez przedsiębiorców i przemysłowców jako Coventry School of Design (Coventry Szkoła Projektowania).

Kampus Uniwersytetu Coventry przy ul. Powstańców Śl.Zgłoś uwagę