wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

29°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:30

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Trwają plenerowe targi pracy przy ul. Glinianej

Z samego rana na terenie Powiatowego Urzędu Pracy przy ul. Glinianej rozpoczęły się Plenerowe Targi Pracy. Można przejrzeć oferty, zadać pytania i złożyć CV. Targi potrwają dwa dni, dzięki czemu w piątek (14 czerwca) kilkudziesięciu kolejnych pracodawców będzie miało okazję przedstawienia swoich ofert zatrudnienia.

Reklama

Plenerowe Targi Pracy przy ul. Glinianej

Targi pracy to świetna okazja do tego, żeby w jednym miejscu przejrzeć oferty firm z różnych branż. Można porozmawiać, dowiedzieć się więcej o danym stanowisku i zostawić swoje CV.

Dzisiaj po raz 16. odbywają się u nas Plenerowe Targi Pracy, które organizujemy już tradycyjnie wiosną. Kierowane są one do wszystkich zainteresowanych zmianą pracy lub pierwszą pracą. Zarówno dziś, jak i jutro mamy przewidzianych kilkudziesięciu wystawców, pracodawców. Dodatkowo na terenie NFZ mamy miasteczko służb mundurowych, gdzie też występują jako pracodawcy i mają ciekawe oferty pracy. Zapraszamy wszystkich na to wydarzenie!
Rafał Niewiadomski, dyrektor PUP

Wśród wystawców są m.in. MPK Wrocław, Polot Media – produkcja telewizyjna i filmowa, Leroy Merlin, Orlen – ochrona, WRO-LOT usługi lotniskowe czy Wrocławski Park Wodny, który przygotowuje się do sezonu letniego i co za tym idzie, większej liczby klientów.

Obecnie poszukujemy pracowników obsługi klienta, też ze względu na to, że otwieramy niedługo kolejny obiekt i potrzebujemy osób, które poszerzą nasz zespół. Poszukujemy również pracowników sezonowych do terenów zewnętrznych, gdzie otwieramy nasze punkty gastronomiczne. Ratowników i asystentów ratownika też poszukujemy - do wszystkich naszych trzech obiektów: Aquaparku przy ul. Borowskiej, na Brochowie przy ul. Polnej i na Zakrzowie.
Natalia Tomaszewska, specjalista ds. rekrutacji, Aquapark Wrocław

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Plenerowe targi pracy przy ul. Glinianej, 13 czerwca 2024 fot. Magdalena Pasiewicz
Plenerowe targi pracy przy ul. Glinianej, 13 czerwca 2024

Pracowników szukają również na wrocławskim lotnisku.

– Nasza spółka zajmuje się obsługą naziemną samolotów, czyli tak naprawdę wszystkim tym, co dzieje się wokół samolotu oraz obsługą pasażera i jego bagażu na lotnisku. W tym momencie szukamy pracowników utrzymania czystości i pracowników do sortowania bagaży, niemniej jednak rekrutację prowadzimy przez cały rok na różne stanowiska – mówi Agnieszka Jaworska, kierownik działu personalnego we WRO-LOT usługi lotniskowe.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby móc pracować na lotnisku?

Jest to przede wszystkim niekaralność i możliwość udokumentowania swojej historii zatrudnienia w okresie ostatnich 5 lat ze względu na to, że lotnisko jest dość specyficznym miejscem, bo pracujemy tak naprawdę na granicy państwa. Nie wymagamy doświadczenia, aczkolwiek na niektórych stanowiskach ważna jest też znajomość języka angielskiego, jak np. przy odprawie pasażerskiej. Z kolei przy stanowiskach fizycznych niezbędna jest wydolność i sprawność fizyczna, to są takie główne czynniki warunkujące. Oprócz tego, prawo jazdy kategorii B, bo większość stanowisk, na których nasi pracownicy pracują wymaga przemieszczania się pomiędzy punktami na terenie lotniska.
Agnieszka Jaworska, kierownik działu personalnego we WRO-LOT usługi lotniskowe

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Plenerowe targi pracy przy ul. Glinianej, 13 czerwca 2024 fot. Magdalena Pasiewicz
Plenerowe targi pracy przy ul. Glinianej, 13 czerwca 2024

Ciekawe oferty dla pracowników i pracodawców

Organizatorami targów są Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu, Zachodnia Izba Gospodarcza – Pracodawcy i Przedsiębiorcy oraz Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Nasza współpraca z Powiatowym Urzędem Pracy już od dawna przynosi wymierne efekty. Dlatego cieszy nas kolejne wspólne przedsięwzięcie. Zapraszamy zarówno wszystkie firmy poszukujące rąk do pracy, jak i osoby zainteresowane znalezieniem ciekawego zajęcia, do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu. Jesteśmy przekonani, że podobnie jak to było poprzednich edycjach Targów Pracy, obie strony znajdą dla siebie ciekawe oferty.
Magdalena Okulowska, prezes ARAW

W jakich godzinach można przyjść?

Targi Pracy odbywają się na terenie Centrum Aktywizacji Zawodowej PUP Wrocław przy ul. Glinianej 20-22 oraz sąsiadującego z nim Narodowego Funduszu Zdrowia, w dniach 13-14 czerwca od godz. 9:00 do 13:00.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl