wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
źródło: The Dust

Wrocławski The Dust podpisał umowę z Ultimate Games na wydanie gry “Together”. Będzie ona dostępna na konsoli Nintendo Switch, która będzie pierwszym kanałem dystrybucji. Ponadto stworzone zostaną porty na platformy Xbox oraz PS4.

Reklama

Ultimate Games to warszawska, notowana na rynku głównym GPW firma, która specjalizuje się w produkcji i dystrybucji gier na różne platformy. W 2019 r. byli czwartym największym wydawcą Nintendo na świecie. Obecnie wydają najwięcej gier na konsole na świecie. Znani są z takich realizacji, jak “Ultimate Fishing”, symulatora, który został wydany na PC, czy z “Thief Simulator” dostępnego na Nintendo Switch. Ostatnio wydali duży tytuł House Flipper, który dostępny jest na Nintendo.

Ostatnie szlify nad grą „Together”

Przypomnijmy, w ostatnim czasie wrocławskie studio deweloperskie The Dust otrzymało od Try Evidence raport “Silent Review” dotyczący produkcji “Together”. Wg dziennikarzy gamingowych testujących grę jej najmocniejsze strony to oprawa graficzna, tryb kooperacji i progres. Efekty pracy będzie można zobaczyć na przełomie roku.

O czym jest “Together”

Fabułą gry “Together” jest historia herosów, którzy zauważyli znikające nad miastem kolory. Postanowili wziąć los w swoje ręce i przywrócić kolory na całym świecie. Gracze do wyboru mają kilkanaście postaci, które inspirowane są na takich klasykach, jak Frankenstein czy Robin Hood. Bohaterzy mają różne zdolności, które pomogą pokonać głównych przeciwników – złą Monę Chrome oraz jej kompanów. Gracze będą mogli walczyć z przeciwnikiem w trybie kooperacji lub single player.

Wrocławski The Dust S.A. – producent i wydawca gier

Spółka z powodzeniem rozwija produkcję gier własnych. Aktualnie pracuje nad grą osadzoną w świecie „Cyklu Inkwizytorskiego” na motywach twórczości Jacka Piekary oraz nad własnymi autorskimi symulatorami. Zgodnie ze strategią na lata 2019-2021 zamierza wydawać 5 gier rocznie.

Oferują narzędzia w obszarze advergamingu, tworzą projekty z wykorzystaniem technologii AR i VR oraz produkcji gier mobilnych na zlecenie.

Spółka i jej produkcje zdobyły wiele nagród i wyróżnień branżowych, m.in. Effie Awards, Golden Arrow, Mobile Trends Awards, Impactor. The Dust S.A. od kwietnia 2018 roku jest notowana na rynku NewConnect.

jr/The Dust

Czytaj także: 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl