Wrocławski TIM SA buduje potężne centrum logistyczne [ZDJĘCIA]

Ponad 41 100 mkw., czyli więcej niż powierzchnia wrocławskiego czy krakowskiego rynku, będzie mieć po rozbudowie centrum logistyczne wrocławskiej spółki TIM SA – jednego z największych dystrybutorów artykułów elektrotechnicznych w Polsce. Wartą 40 mln zł inwestycję rozpoczęto 15 grudnia w podwrocławskich Siechnicach. Jej zakończenie planowane jest na lato 2016 r.

 • Krzysztof Folta TIM SA

  Krzysztof Folta - prezes zarządu TIM SA, fot. inwestor

 • TIM SA Wrocław

  Ruszyła rozbudowa Centrum Logistycznego TIM SA, fot. inwestor

 • TIM SA

  Ruszyła rozbudowa Centrum Logistycznego TIM SA, wizualizacja: inwestor

 • TIM SA

  TIM SA, fot. inwestor

 • TIM SA Wrocław

  Ruszyła rozbudowa Centrum Logistycznego TIM SA, fot. inwestor


Wrocławska spółka TIM SA jest jednym z największych dystrybutorów materiałów elektrotechnicznych w Polsce. Od 2008 r. firma ma centrum logistyczne w Siechnicach. Obecnie będzie one rozbudowywane i powiększy się z 12 do ponad 41 tys. mkw. powierzchni. Wartość inwestycji to ponad 40 mln zł.

Ruszyła rozbudowa Centrum Logistycznego TIM SA, fot. inwestor

– Obecnie co miesiąc z Centrum Logistycznego TIM SA do klientów wyjeżdża ponad 80 tys. przesyłek ze zrealizowanymi zamówieniami. Po zakończeniu inwestycji obiekt będzie mogło opuszczać nawet ponad 200 tys. przesyłek miesięcznie – mówi Krzysztof Folta, prezes zarządu TIM SA we Wrocławiu.

od lewej: Hubert Michalak, dyr. zarządzający Hillwood Europe, Krzysztof Folta - prezes Zarządu TIM SA, Milan Ušak - burmistrz Siechnic, Roman Potocki - starosta wrocławski, fot. inwestor

– Rozbudowa Centrum Logistycznego TIM SA należy do strategicznych inwestycji na terenie jednego z najlepiej rozwijających się powiatów w Polsce, skupiającego dziewięć gmin znajdujących się wokół Wrocławia – dodaje Roman Potocki, starosta wrocławski.

Nowe miejsca pracy w TIM SA

Przedstawiciele TIM SA podkreślają, że rozbudowane centrum logistyczne będzie naszpikowane nowoczesną automatyką, która usprawni proces realizacji zamówień. TIM będzie potrzebował nowych pracowników.

– Obecnie zatrudniamy w Siechnicach ponad 200 osób. Jeśli stawiamy obiekt trzy razy większy, łatwo wyobrazić sobie, ile nowych miejsc pracy powstanie. I to, co warto podkreślić, nie z wynagrodzeniami na poziomie minimalnej krajowej płacy – zaznacza Krzysztof Folta.

Inwestycja za 40 mln zł

Generalnym wykonawcą inwestycji będzie japońska firma Kajima Poland, która wybudowała dotąd m.in. największy w Polsce sklep Ikea w Bielanach Wrocławskich czy centrum logistyczne TK Maxx przy ul. Kiełczowskiej we Wrocławiu.

– To jeden z pierwszych obiektów budowanych dla Hillwood w Polsce, dlatego mam satysfakcję, że to nam powierzono to zadanie. TIM to z kolei lider branży, a z najlepszymi zawsze warto współpracować – mówi Maciej Runkiewicz, wiceprezes Kajima Poland.

Centrum logistyczne TIM SA Kajima Poland zrealizuje we współpracy z HE (Hillwood Europe) Enterprises. Hillwood należy do rodziny Rossa Perota jr. – jednego z gigantów amerykańskiego i światowego rynku nieruchomości.

– Gdy po raz pierwszy pojawiłem się w TIM-ie i Siechnicach prawie dwa lata temu, ogromne wrażenie zrobiło na mnie to, jak firma jest zarządzana, jak się rozwija i jakie ma plany. Czekamy, by spotkać się tu ponownie, w gotowym obiekcie, dzięki któremu TIM będzie mógł podbijać nie tylko polski rynek – mówi Hubert Michalak, dyrektor zarządzający Hillwood Europe.

Centrum logistyczne TIM SA, fot. inwestor

TIM SA w Polsce i Europie Zachodniej

Rozbudowa centrum logistycznego TIM SA to efekt rozwoju firmy, która w ofercie ma asortyment ponad 100 producentów, w tym tak znanych marek, jak m.in. Bosch, Philips, Osram, Legrand, Siemens, Schneider Electric, Kontakt Simon, 3M.TIM SA o ponad ćwierć wieku rozwija ogólnopolską sieć hurtowni elektrycznych.

Firma TIM SA powstała w 1987 roku we Wrocławiu, od 1998 r. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Sprzedaż prowadzona jest na TIM.pl, telefonicznie oraz poprzez ogólnopolską sieć biur i przedstawicieli handlowych. 1 października 2011 r. powstała Grupa Kapitałowa TIM, którą wraz z TIM SA tworzą: notowana na New Connect Rotopino.pl S.A., a także EL-IT SA i Sun Electro Sp. z o.o.

– W lipcu 2013 r. uruchomiliśmy sklep internetowy. Od tego czasu notujemy dynamiczny wzrost sprzedaży – mówi Krzysztof Folta: – Obecnie 70 proc. przychodów ze sprzedaży pochodzi z kanału e-commerce. W ubiegłym roku skonsolidowane obroty firmy przekroczyły 0,5 mld zł. W 2014 r. TIM całkowicie zmienił model biznesowy – zrezygnował z prowadzenia sieci hurtowni i postawił na handel online. Siechnickie centrum logistyczne zaczęło obsługiwać wszystkich klientów firmy. Zresztą realizuje wysyłki nie tylko na teren Polski, ale także do klientów z Europy Zachodniej, korzystających z e-sklepów prowadzonych tam przez spółkę Rotopino.pl, której większościowym udziałowcem jest TIM SA.Zgłoś uwagę