wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 8°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

TelForceOne - wrocławska firma podbija świat

Redakcja www.wroclaw.pl,
TelForceOne - panele TelForceOne
TelForceOne - panele

15 stycznia, spółka TelForceOne z Wrocławia zaprezentuje pionierską w skali światowej, wielkopowierzchniową halową instalację oświetleniową LED bezpośrednio zasilaną z paneli fotowoltaicznych (LED+PV).

Reklama

Giełdowa spółka TelForceOne, lider innowacyjnych rozwiązań w zakresie elektroniki użytkowej, właściciel producenta smartfonów i tabletów myPhone, znany jako producent i europejski dystrybutor elektroniki mobilnej rozwija działalność w segmencie profesjonalnego oświetlenia LED.

Oferowane pod marką Force Light systemy oświetleniowe w technologii LED przeznaczone są do eksploatacji w obiektach przemysłowych, biurowych, centrach handlowych oraz przy oświetleniu terenów otwartych. – Energooszczędne oświetlenie to nie moda czy krótkoterminowy trend. To przede wszystkim znacząca redukcja kosztów zarówno dla dużych korporacji, jak i mniejszych przedsiębiorstw. Są to oszczędności kosztów oświetlenia powierzchni przemysłowych i handlowych na poziomie nawet 70 proc. w skali roku, a okres zwrotu wszystkich nakładów inwestycyjnych zamyka się w dwóch latach – mówi Wiesław Żywicki, wiceprezes zarządu TelForceOne.

Instalacja oświetleniowa LED+PV

W czwartek 15 stycznia swoją premierę będzie miała pierwsza wielkopowierzchniowa halowa instalacja oświetleniowa LED+PV. – To innowacja w skali światowej. Jako pierwsi postanowiliśmy przenieść energię słoneczną bezpośrednio z paneli fotowoltaicznych do źródeł światła LED, pomijając przy tym drogie i mało efektywne w takiej skali akumulatory. Do tej pory zarejestrowaliśmy już 5 zgłoszeń patentowych, chroniących naszą technologię – wyjaśnia dr inż. Janusz Jackiewicz, dyr. techniczny rozwijający markę Force Light.

Oszczędności kosztów oświetlenia

Wśród klientów i użytkowników w zakresie  oświetlenia LED Force Light produkowanego przez TelForceOne znajduje się m.in. BOSCH , AUCHAN, Japan Tabacco International JTI i Tauron (dostawa opraw ulicznych LED dla wykonawców inwestycji wymiany oświetlenia ulicznego we Wrocławiu).

- Elementami jakie wyróżniają proponowane przez nas przemysłowe systemy oświetleniowe LED to przede wszystkim zoptymalizowane koszty ich wdrożenia oraz dłuższa żywotność lamp dzięki usunięciu zbędnych zasilaczy. Dzięki możliwości instalacji paneli fotowoltaicznych na fasadach budynków systemy znacząco zyskują one na swojej efektywności – dodaje dr inż. Janusz Jackiewicz.

W skład Grupy Kapitałowej TelForceOne wchodzi siedem spółek zależnych. Od 2007 roku akcje TelForceOne notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka TelForceOne znalazła się w elitarnym gronie firm w ramach programu Polski Czempion realizowanego na zlecenie Miasta Wrocławia przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej we współpracy z m.in. Ministerstwem Gospodarki i Polską Agencją Informacji.

Źródło: materiały prasowe

Fot. TelForceOne

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl