www.wroclaw.pl

  TBS Wrocław wybuduje 301 mieszkań na wynajem w Leśnicy

  To będzie jedna z największych inwestycji TBS Wrocław w ostatnich latach. W Leśnicy powstanie 301 mieszkań na wynajem. Spółka szuka wykonawcy, który wybuduje osiedle w tej części Wrocławia.

  Osiedle o nazwie Leśnica IX powstanie na działce położonej między ulicami: Marszowicką, Dolnobrzeską, Błońską i Uraską, w sąsiedztwie istniejących budynków TBS Wrocław. W 12 nowych budynkach znajdzie się 301 mieszkań na wynajem o powierzchni użytkowej ok. 14,9 tys. m.kw. i 10 lokali usługowych o powierzchni użytkowej ok. 669 m.kw.

  Osiedle Leśnica IX TBS Wrocław:

  • 12 budynków
  • 301 mieszkań na wynajem
  • 10 lokali usługowych na wynajem
  • 259 drzew, 4883 krzewy na terenie osiedla Leśnica IX
  • 379 miejsc parkingowych na terenie osiedla
  • 50 drzew i 300 m.kw. krzewów na okolicznych osiedlach TBS Wrocław w Leśnicy
  • Projektant: firma ATD Architekci z Wrocławia
  • Opieka dendrologiczna: firma „Zieleń Wokół Nas” sp. z o.o. z Wrocławia
  Firma, która podejmie się realizacji projektu, będzie miała 2 lata na wykonanie prac, a ich zakończenie przewidziano w 2023 roku. Co ważne, wszystkie budynki powstaną w jednym czasie, bo budowa nie będzie etapowana.

  Marcin Kij, prezes zarządu TBS Wrocław

  Nowocześnie i ekologicznie

  Na nowym osiedlu nie zabraknie ekologicznych i nowoczesnych rozwiązań. Każdy z 12 budynków będzie wyposażony w niezależną instalację fotowoltaiczną. Pozyskana w ten sposób energia elektryczna zasili oświetlenie części wspólnych, bram wejściowych, wózkowni i pomieszczeń technicznych w budynkach.

  – Dzięki odnawialnym źródłom energii koszty energii elektrycznej wykorzystanej do zasilania części administracyjnej budynków zostaną zbilansowane niemal do zera. Natomiast koszty zastosowania instalacji fotowoltaicznej na tym osiedlu powinny zwrócić się za kilka lat, a oszczędności z tego tytułu pozwolą na utrzymanie cen najmu na poziomie dogodnym dla najemców.

  Marcin Kij

  W ramach inwestycji spółka wybuduje sieć służącą do retencji wód odpadowych na własnym terenie i wyremontuje rów melioracyjny, który odprowadza wody opadowe przez pobliski Park Leśnicki do rzeki Bystrzycy. Woda deszczowa będzie zatrzymywana pod powierzchnią osiedla Leśnica IX i stopniowo odprowadzana do rzeki. Rów melioracyjny w Parku Leśnickim zostanie oczyszczony i wzmocniony, wyremontowane zostaną też przepusty i mała architektura.

  Innowacyjne rozwiązania na nowym osiedlu TBS Wrocław w Leśnicy pojawią się też pod ziemią. Spółka przewidziała miejsce na dodatkowe instalacje podziemne, które w przyszłości ułatwią zainstalowanie np. ładowarek elektrycznych do samochodów.

  Osiedle w zieleni

  Wszystkie budynki będą miały 3 kondygnacje, a osiedle powstanie w zielonym sąsiedztwie Parku Leśnickiego i Lasu Mokrzańskiego. Wykonawca posadzi na osiedlu 259 drzew oraz prawie 5 tys. krzewów.

  Projekt urządzenia zieleni na osiedlu Leśnica IX przygotowali specjaliści w zakresie dendrologii.

  – Fragmenty zieleni na parkingach zaprojektowano jako zagajniki z gęsto posadzonych drzew, które będą tworzyły efekt plastra lasu. Powstaną też zagajniki bukowe, bo ten gatunek drzew świetnie rośnie w dużym zagęszczeniu, na wilgotnym i gliniastym podłożu. Tego typu „lasy w doniczce” powinny dawać mieszkańcom osiedla Leśnica IX sporo cienia i komfortowe warunki odpoczynku.

  Joanna Ways, architekt krajobrazu i specjalistka ds. zieleni z firmy „Zieleń Wokół Nas”, która pracowała nad urządzeniem zieleni na nowym osiedlu TBS Wrocław

  Przy budynkach przewidziano również niewielkie ogródki, dostępne przy mieszkaniach na parterze.

  TBS Wrocław buduje

  Budowa osiedla Leśnica IX to kolejna duża inwestycja mieszkaniowa TBS Wrocław. 

  W styczniu 2020 r. mieszkańcy wprowadzili się do budynku na osiedlu modelowym Nowe Żerniki, w którym powstało 117 mieszkań, z czego 57 dla seniorów i zaprojektowanych z myślą o ich potrzebach. 

  Czytaj też: Budynek łączący pokolenia. Mieszkania dla seniorów na Nowych Żernikach

  Z kolei w lipcu ub.r. spółka oddała do użytku 153 mieszkania na wynajem w budynkach przy ul. Afgańskiej na Brochowie.

  Czytaj też: 153 nowe mieszkania na wynajem od TBS Wrocław

  – Budowa osiedla Leśnica IX będzie jedną z największych inwestycji TBS Wrocław
  w ostatnich latach. To ambitny projekt, sięgamy w nim po rozwiązania proekologiczne, zgodne z najnowszymi trendami. Wiemy, że mieszkania na wynajem w TBS Wrocław cieszą się dużym zainteresowaniem i to nie zmienia się od lat. Dlatego krok po kroku budujemy kolejne mieszkania, aby odpowiedzieć na rosnące potrzeby mieszkańców Wrocławia – wyjaśnia Marcin Kij, prezes zarządu TBS Wrocław.