wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

153 nowe mieszkania na wynajem od TBS Wrocław

Redakcja www.wroclaw.pl,

Dobiegła końca największa od 2014 r. inwestycja prowadzona przez TBS Wrocław. Spółka wybudowała dla wrocławian 153 nowe mieszkania na wynajem, które powstały przy ul. Afgańskiej na Brochowie. Ich najemcy stopniowo wprowadzają się do swoich mieszkań.

Reklama

W ramach inwestycji, przy ul. Afgańskiej na Brochowie powstały 2 budynki mieszkalne, a w nich znajdują się 153 mieszkania na wynajem wykończone pod klucz. Ponadto, w nowych budynkach TBS Wrocław przy ul. Afgańskiej powstało 10 lokali użytkowych, a na mieszkańców czekają 163 miejsca parkingowe, które są dostępne w sąsiedztwie zabudowań. Dotychczas Spółka zawarła 135 umów najmu lokali mieszkalnych w tych budynkach, a lokatorzy 122 mieszkań dopełnili już formalności, przejęli mieszkania i stopniowo przeprowadzają się na Brochów.

Budowa nowych mieszkań TBS Wrocław Sp. z o.o. przy ul. Afgańskiej we Wrocławiu rozpoczęła się w listopadzie 2018 r. i trwała do lipca 2020 r. Inwestycja pochłonęła ok. 35 mln złotych, a generalnym wykonawcą prac budowlanych była firma Pre-Fabrykat z Karpacza.

Jest to największy projekt inwestycyjny TBS Wrocław od 6 lat. Teraz TBS Wrocław mocniej podkreślił swoją obecność na Brochowie, gdzie już wcześniej (m.in. na ul. Wileńskiej, Pionierów, Syjamskiej i Pakistańskiej) powstały należące do Spółki mieszkania na wynajem. Ponadto, w lutym br. TBS Wrocław przekazał miastu Wrocław 117 nowych mieszkań w budynku modelowym na osiedlu Nowe Żerniki.

- Mieszkania na wynajem w TBS Wrocław od kilku lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, a chętnych na zwalniające się mieszkania w naszych zasobach nie brakuje. Mamy świadomość, że nasza oferta jest konkurencyjna dla tych, którzy chcą mieszkać w dobrych warunkach a zarazem nie chcą lub nie mogą ubiegać się o kredyt hipoteczny i nie przekonuje ich wynajem mieszkania na rynku mieszkaniowym. Dlatego realizujemy kolejne projekty, dzięki którym stopniowo zwiększymy liczbę naszych lokali mieszkalnych we Wrocławiu. W lipcu br. zakończyliśmy dużą budowę na Brochowie i szykujemy się do następnych projektów, m.in. do rozbudowy naszego osiedla w Leśnicy – zapowiada Marcin Kij, Prezes Zarządu TBS Wrocław Sp. z o.o.

Mieszkania wrocławskiego TBS przy ul. Afgańskiej, fot. mat.prasowe

W roku 2020 baza mieszkaniowa wrocławskiego TBS zwiększyła się o 270 nowych lokali mieszkalnych.

źródło: mat.prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl