wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Jak zrozumieć tarczę antykryzysową. Poradnik dla przedsiębiorców

Jarek Ratajczak,

Z myślą o przedsiębiorcach prezentujemy krótkie instrukcje, dotyczące tego, jak zrozumieć ustawę określaną jako tzw. tarcza antykryzysowa. Bezpłatnie zawiłości przepisów, w prosty i zrozumiały sposób wyjaśniają prawnicy z kancelarii Sak, Tatara i Tuński sp.p. adwokatów. Opracowane tematy to: świadczenia postojowe, dofinansowanie do wynagrodzeń, dofinansowanie kosztów prowadzonej działalności, mikropożyczki i zwolnienia od składek do ZUS.

Reklama

Dofinansowanie do wynagrodzeń, zwolnienie małych firm ze składek ZUS, świadczenie postojowe czy brak opłaty prolongacyjnej – to tylko niektóre rozwiązania, które oferuje przedsiębiorcom Zakład Ubezpieczeń Społecznych w ramach tzw. tarczy antykryzysowej. Zawiłości przepisów, w prosty i zrozumiały sposób, wyjaśniają przedsiębiorcom prawnicy z działającej we Wrocławiu kancelarii Sak, Tatara i Tuński sp.p. adwokatów. Na przykład, punkt po punkcie, pomagają wypełnić wniosek.

Tarcza antykryzysowa 2.0 [AKTUALIZACJA] z 16 kwietnia br. Dodatek do ebooków

– Aktualnie w wielu branżach pojawiły się poważne problemy w związku z epidemią COVID-19, tym w branży prawniczej. Sami jesteśmy przedsiębiorcami i na co dzień współpracujemy z firmami, więc postanowiliśmy, że to jest ten moment, kiedy trzeba się wspierać. Bez takiej pomocy nie ma przyszłości dla naszej gospodarki i dlatego przygotowaliśmy darmowe ebooki, które mamy nadzieję pozwolą odpowiedzieć przede wszystkim na pytanie: czy i jeśli tak – to co można uzyskać dzięki tzw. tarczy antykryzysowej – mówi wrocławianin adw. Mateusz Tuński z kancelarii Sak, Tatara i Tuński sp.p. adwokatów.

Janina Woźna, dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego UM Wrocławia podkreśla, że przewodnik po rządowej specustawie to materiał opracowany przez prawników, którzy chcą i umieją podzielić się z firmami swoją wiedzą.

– Wolontaryjnie przygotowany i przekazany do publikacji pomoże wrocławskim firmom szybko i prawidłowo przygotować dokumenty niezbędne do skorzystania z ulg przewidzianych w ustawie – mówi Janina Woźna i dodaje: – Cały czas jesteśmy do dyspozycji wrocławskich przedsiębiorców, choć z uwagi na okoliczności tylko zdalnie – podkreśla.

Darmowe ebooki. Dofinansowanie kosztów prowadzonej działalności

Autorzy opracowania wyjaśniają m.in.:

Darmowe ebooki. Mikropożyczka

W tym ebooku informacje dotyczące możliwości zgłoszenia wniosku o udzielenie pożyczki do  5 tys. zł a w szczególności: 

Darmowe ebooki. Dofinansowanie do wynagrodzeń

W materiale znajdują się informacje dotyczące możliwości zgłoszenia wniosku o dofinansowanie wynagrodzeń dla pracowników. Zasadniczo w tym opracowaniu są poruszone dwie formy okresowego (3 miesięcznego) wsparcia finansowego a mianowicie:  

Autorzy opracowania wyjaśniają m.in.:

Darmowe ebooki. Świadczenie postojowe

W tym odcinku prezentowane są kwestie, związane z jednorazowym świadczeniem finansowym określanym jako „świadczenie postojowe”. Jest ono bezzwrotne i nie podlega opodatkowaniu. Omówione zostały następujące tematy:

Darmowe ebooki. Zwolnienia od składek do ZUS

Autorzy omawiają kwestie, związane m.in. z kryteriami, które należy spełnić, aby zostać zwolnionym z obowiązku odprowadzania składek do ZUS za marzec-maj 2020. Omówione zostały następujące tematy:

W kolejnych ebookach opracowane zostaną również instrukcje, dotyczące m.in.: dofinansowania wynagrodzeń, pomoc dla konkretnych branż, preferencyjne pożyczki czy zwolnienia od składek KRUS.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl