wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 6°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Firma Aviation Week Network zorganizuje w dniach 16–17 września wirtualną konferencję Aero-Engines Europe. To jedno z najważniejszych spotkań branży lotniczej na świecie. Z kolei 23 września we Wrocławiu na Aeromixer 2020 spotkają się czołowi gracze branży lotniczej.

Reklama

Organizatorzy podkreślają, że decyzja przekształcenia tej dorocznej imprezy w wydarzenie wirtualne została podjęta po zapoznaniu się z ograniczeniami rządowymi i firmowymi dotyczącymi podróży, a także w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników.

Konferencja Aero-Engines Europe to wydarzenie dużego formatu poświęcone wyłącznie tendencjom i problemom związanym z europejską społecznością podmiotów zajmujących się konserwacją, naprawą i remontem silników, producentów sprzętu oraz firm z branży MRO (Maintenance Repair & Overhaul, czyli utrzymanie techniczne, naprawy oraz przeglądy), linie lotnicze, leasingodawców i dostawców.

– Wirtualne wydarzenie dostarczy treści cyfrowych i możliwości kojarzenia firm, a także zapewni forum, na którym społeczności leasingodawców silników, producentów OEM i dostawców usług MRO będą mogły nawiązać rozmowy z nowymi i dotychczasowymi partnerami handlowymi, a także podzielić się wiedzą i najlepszymi praktykami – mówi Lydia Janow, Managing Director of Events w firmie Aviation Week Network.

Aeromixer 2020 – czołowi gracze branży lotniczej spotkają się we Wrocławiu

23 września 2020 r. odbędzie się na Stadionie Wrocław Aeromixer 2020. To spotkanie dla firm z tego sektora (oraz tych, które dopiero planują rozpocząć działanie w nim) doskonałą okazją do nawiązania nowych kontaktów biznesowych i zorientowania się, jak ich oferta wpasowuje się w potrzeby obecnych i potencjalnych kontrahentów. Podobnie jak dwa lata temu, istotnym elementem spotkania będzie część naukowa, poświęcona tym razem m.in. kwestii zastosowania druku 3D (additive manufacturing), a także rozwiązań z dziedziny Przemysłu 4.0 w branży lotniczej.

źródło: XEOS

Branża lotnicza w aglomeracji wrocławskiej

Ośrodki naukowe i międzynarodowe koncerny zajmujące się projektowaniem i produkcją podzespołów dla przemysłu lotniczego współpracują w ramach Stowarzyszenia „Dolnośląski Klaster Lotniczy”. Wśród partnerów DKL jest m.in. Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Czytaj także:

Aviation Week Network

Aviation Week Network to największy dostawca informacji multimedialnych i usług dla sektorów lotniczego, kosmonautycznego i zbrojeniowego. Firma obsługuje 1,7 miliona profesjonalistów na całym świecie. Jej klientami są wiodący na świecie producenci i dostawcy związani z sektorem lotniczym i kosmicznym, linie lotnicze, lotniska, podmioty zajmujące się komercyjnymi usługami lotniczymi, armie, rządy i inne organizacje działające na tym światowym rynku.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl