wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. #SMARTme – wspierają młodzież z rodzin zastępczych
uczestnicy programu źródło: fundacja Rodzina i Przedsiębiorczość
uczestnicy programu

Bezpłatne kursy zawodowe i warsztaty z zakresu rozwoju osobistego skierowane są do uczestników programu #SMARTme. Wrocławska fundacja i szwajcarska korporacja przygotowały ofertę ułatwiającą młodzieży z rodzin zastępczych start w dorosłość.

Reklama

Program #SMARTme ma pomóc w przygotowaniu młodych ludzi, którzy wychowali się w rodzinach zastępczych do rozpoczęcia kariery zawodowej.

Inicjatywa stworzona przez fundację Rodzina i Przedsiębiorczość oraz firmę Credit Suisse Poland oferuje uczestnikom programu udział w szeregu spotkań i warsztatów w zakresie rozwoju osobistego i zawodowego oraz sfinansowanie kursów zgodnych z ich profilem zainteresowań.

– Zaangażowaliśmy się w projekt adresowany do młodzieży z rodzin zastępczych pomoc oferowana im systemowo jest dalece niewystarczająca. Na trudności w wejściu w dorosłe życie składa się szereg czynników, jak choćby duża różnica wieku pomiędzy wychowankami a opiekunami czy bardzo mała liczba tzw. asystentów dostępnych dla takich rodzin – mówi Natasza Marcinkiewicz, wiceprezes fundacji Rodzina i Przedsiębiorczość.

Na program #SMARTme składają się m.in. spotkania z zakresu doradztwa zawodowego, podczas których uczestnicy pracują nad tym, by rozpoznać własne mocne strony i talenty. Warsztaty rozwojowe prowadzone przez trenerów biznesu wspierają ich motywację, chęć pracy nad sobą i przedsiębiorczość.

Profesjonalne szkolenia

Ważną rolę pełnią także pracownicy fundatora programu - firmy Credit Suisse – którzy przeprowadzają profesjonalne szkolenia w siedzibie firmy z zakresu pisania nowoczesnego CV, autoprezentacji i prowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej. Uczą jak w praktyce zdobyć wymarzoną pracę i odnaleźć swoje miejsce na współczesnym rynku pracy. W programie udział biorą obecnie 24 osoby w wieku 17-25 lat.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl