wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 16:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Już w środę we Wrocławiu rusza 16 edycja Smart City Forum
Smart City Forum 2023. Przemawia Jacek Sutryk UMW
Smart City Forum 2023. Przemawia Jacek Sutryk

Sytuacja gospodarcza z perspektywy samorządów, wyzwania stojące przed koncepcją Smart City oraz modele współpracy z biznesem to tylko niektóre tematy, które będą poruszane podczas najbliższej 16. edycji Smart City Forum. Odbędzie się ona 31 maja i 1 czerwca br. w hotelu The Bridge Wrocław MGallery na Ostrowie Tumskim.

Reklama

Smart City Forum jest największym w Polsce kongresem poświęconym funkcjonowaniu i rozwojowi inteligentnych miast. To również miejsce spotkań, gdzie miasta różnej wielkości uczą się wzajemnie od siebie jak wdrażać innowacje, przekazują sobie zdobytą wiedzę oraz doświadczenia. Wydarzenie gromadzi decydentów szczebla krajowego, administracji samorządowej oraz znanych ekspertów z branż takich jak: transport, budownictwo, bezpieczeństwo, energetyka, zarządzanie danymi czy usługi publiczne.

Porozmawiają o tworzeniu miast przyszłości

Tym razem już po raz szesnasty włodarze miast, przedstawiciele biznesu i eksperci smart city spotkają się, aby dyskutować m.in. o obecnej sytuacji gospodarczej z perspektywy samorządów, wyzwaniach stojących przed koncepcją Smart City, modelach współpracy z biznesem stosowane w inteligentnych miastach, a także ekonomii współdzielenia oraz zadłużeniu i nierówności regionalnej.

Wśród poruszanych tematów znajdzie się również edukacja i wychowanie przyszłych pokoleń w duchu innowacyjności budowanie strategii Smart City, działalność sturtupów samorządowych, Pozanormatywne pozyskiwanie środków dla samorządów oraz  Gospodarka Obiegu Zamkniętego i korzyści z transformacji.

Uczestnicy tegorocznej edycji wydarzenia porozmawiają także o wykorzystaniu nowoczesnych technologii w zarządzaniu miastem, wdrażaniu e-usług w samorządach oraz ekologii w smart city. W planie wydarzenia są również rozmowy o nowoczesnym transporcie miejskim, tworzeniu warunków do rozwoju biznesu oraz zabezpieczeniu posiadanych danych.

Miejsce wymiany cennych doświadczeń

Jak twierdzi Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia, Smart City Forum to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Wrocławia, ale również dla innych miast i gmin w Polsce.

To platforma, na której możemy się komunikować, wymieniać doświadczenia, tworzyć nowe strategie, forecasty, które zaowocują nowymi rozwiązaniami również w naszych miastach i pozwolą naszym mieszkańcom na poprawę jakości życia.
Jakub Mazur

Na Smart City Forum spotykamy się z przedsiębiorcami i innymi samorządowcami, żeby rozmawiać o inteligentnym rozwoju miast. O tym, jak nowe technologie mogą ułatwiać nam wszystkim życie oraz lepiej wpłynąć na zarządzanie miastem, na kontakt z mieszkańcami, bo to jest sprawa niesłychanie istotna. Dzisiaj głównym wyzwaniem miast jest postawienie na jakość życia. Po fazie rozwoju infrastrukturalnego wszyscy o tym mówimy, a nowe technologie mogą w tym pomóc.
Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy

16. edycja Smart City Forum odbędzie się w hotelu the Bridge Wroclaw MGallery Hotel Collection w dniach 31 maja - 1 czerwca 2023 r.

Współorganizatorem kongresu jest Miasto Wrocław.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl