wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:05

wroclaw.pl strona główna

Reklama

 1. wroclaw.pl
 2. Przedsiębiorczy Wrocław
 3. Aktualności
 4. Sky Tower sprzedany za ponad 84 mln euro. Kto nowym właścicielem?

Nowym właścicielem najwyższego wrocławskiego wieżowca jest Olimp Investment - spółka należąca do międzynarodowego funduszu inwestycyjnego zarządzanego przez Adventum Group.

Właściciela zmieniło blisko 80 proc. udziałów w budynku

Spółka Develia podpisała właśnie umowę z Olimp Investment na sprzedaż 79,55 proc. udziałów w budynku. Opiewa ona na 84,24 mln euro. Pozostała część nieruchomości w dalszym ciągu będzie należała do właścicieli lokali wydzielonych w budynku. 

Develia S.A. zamierza także sprzedać Arkady Wrocławskie, które do niej należą. Na początku lutego 2022  r. podpisała list intencyjny w tej sprawie. 

Jak twierdzą przedstawicie zarządu spółki, w przyszłości zamierza ona skupić się na inwestycjach mieszkaniowych oraz segmencie najmu instytucjonalnego.

Najwyższy mieszkalny budynek w Polsce

Sky Tower to nie tylko najwyższy wieżowiec we Wrocławiu. To także najwyższy budynek mieszkalny w Polsce. Oprócz biur, sklepów, znajdują się tu także luksusowe apartamenty, a na 49. piętrze punkt widokowy. Stanął w miejscu biurowca firmy Poltegor, który ze swoimi 92 metrami do 2007 r. był najwyższy we Wrocławiu.

Sky Tower został oddany w całości do użytku w 2013 roku. Pierwotnie jego właścicielem był biznesmen Leszek Czarnecki. W 2017 roku sprzedał go spółce Develia za blisko pół miliarda złotych.

Sky Tower w liczbach:

 • 51 pięter
 • 212 m wysokości
 • 33,2 m poniżej poziomu gruntu
 • 171 tys. m kw. całkowitej powierzchni
 • 20 tys. m kw. powierzchni mieszkalnej
 • 22 tys. m kw. powierzchni biurowej
 • 24 tys. m kw. powierzchni usługowej
 • 236 apartamentów

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl