wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

22°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 21:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Przedsiębiorczy Wrocław
 3. Aktualności
 4. Sky Tower sprzedany za ponad 84 mln euro. Kto nowym właścicielem?
Sky Tower sprzedany za ponad 84 mln euro. Kto nowym właścicielem? Sky Tower

Najwyższy budynek we Wrocławiu ostatecznie zmienił właściciela. Spółka Develia, do której dotąd należał, sprzedała większość udziałów w tej nieruchomości za 84,24 mln euro. Transakcja właśnie została sfinalizowana.

Nowym właścicielem najwyższego wrocławskiego wieżowca jest Olimp Investment - spółka należąca do międzynarodowego funduszu inwestycyjnego zarządzanego przez Adventum Group.

Właściciela zmieniło blisko 80 proc. udziałów w budynku

Spółka Develia podpisała właśnie umowę z Olimp Investment na sprzedaż 79,55 proc. udziałów w budynku. Opiewa ona na 84,24 mln euro. Pozostała część nieruchomości w dalszym ciągu będzie należała do właścicieli lokali wydzielonych w budynku. 

Develia S.A. zamierza także sprzedać Arkady Wrocławskie, które do niej należą. Na początku lutego 2022  r. podpisała list intencyjny w tej sprawie. 

Jak twierdzą przedstawicie zarządu spółki, w przyszłości zamierza ona skupić się na inwestycjach mieszkaniowych oraz segmencie najmu instytucjonalnego.

Najwyższy mieszkalny budynek w Polsce

Sky Tower to nie tylko najwyższy wieżowiec we Wrocławiu. To także najwyższy budynek mieszkalny w Polsce. Oprócz biur, sklepów, znajdują się tu także luksusowe apartamenty, a na 49. piętrze punkt widokowy. Stanął w miejscu biurowca firmy Poltegor, który ze swoimi 92 metrami do 2007 r. był najwyższy we Wrocławiu.

Sky Tower został oddany w całości do użytku w 2013 roku. Pierwotnie jego właścicielem był biznesmen Leszek Czarnecki. W 2017 roku sprzedał go spółce Develia za blisko pół miliarda złotych.

Sky Tower w liczbach:

 • 51 pięter
 • 212 m wysokości
 • 33,2 m poniżej poziomu gruntu
 • 171 tys. m kw. całkowitej powierzchni
 • 20 tys. m kw. powierzchni mieszkalnej
 • 22 tys. m kw. powierzchni biurowej
 • 24 tys. m kw. powierzchni usługowej
 • 236 apartamentów

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl