wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Przedsiębiorczy Wrocław
 3. Aktualności
 4. Sky Tower na sprzedaż
Sky Tower

Najwyższy wrocławski budynek już wkrótce zmieni właściciela. Spółka Develia, do której obecnie należy, szykuje go właśnie do sprzedaży.

Sky Tower to nie tylko najwyższy wieżowiec we Wrocławiu. To także najwyższy budynek mieszkalny w Polsce. Oprócz biur, sklepów, znajdują się tu także luksusowe apartamenty, a na 49. piętrze punkt widokowy. Stanął w miejscu biurowca firmy Poltegor, który ze swoimi 92 metrami do 2007 r. był najwyższy we Wrocławiu.

Sky Tower został oddany w całości do użytku w 2013 roku. Pierwotnie jego właścicielem był biznesmen Leszek Czarnecki. W 2017 roku sprzedał go spółce Develia za blisko pół miliarda złotych. Aktualnie szuka ona chętnego na te nieruchomość.

Zgodnie z nową strategią planujemy skoncentrować się na segmencie mieszkaniowym i istotnie zmniejszyć zaangażowanie kapitałowe w segmencie komercyjnym. Z kolei odzyskane środki zamierzamy reinwestować w najbardziej perspektywiczne i atrakcyjne w naszej ocenie obszary rynkowe, w tym mieszkania i segment najmu instytucjonalnego. Sprzedaż Sky Tower wpisuję się w ten kierunek.

Tomasz Wróbel, członek zarządu Develii

Na razie nie jest jeszcze znana cena, za jaką spółka Develia wystawi na sprzedaż Sky Tower. Zarząd firmy twierdzi, że jeszcze za wcześnie, aby o tym mówić. Wiadomo natomiast, że na koniec 2020 roku spółka dokonała korekty wartości Sky Tower na prawie 33 mln euro, czyli około 150 mln zł. Jego wartość w księgach rachunkowych po uwzględnieniu odpisów wartości, wynosiła na koniec 2020 r. 83 mln euro, czyli około 380 mln zł.

Na razie nie wiemy, kiedy nastąpi sprzedaż Sky Tower. Naszym celem na 2021 r. jest przygotowanie go do sprzedaży. O kolejnych działaniach w tej kwestii, będziemy informować rynek.

Tomasz Wróbel

Sky Tower w liczbach:

 • 51 pięter
 • 212 m wysokości
 • 33,2 m poniżej poziomu gruntu
 • 171 tys. m2 całkowitej powierzchni
 • 20 tys. m2 powierzchni mieszkalnej
 • 22 tys. m2 powierzchni biurowej
 • 24 tys. m2 powierzchni usługowej
 • 236 apartamentów
 • 222 m2 powierzchnia największego apartamentu
 • 38 wind

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl