wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Silver Tower Center gotowy w październiku [ZDJĘCIA]

Silver Tower Center będzie wielofunkcyjną budowlą. Na 25 tys. mkw. znajdą się sklepy, lokale gastronomiczne, a także hotel i biura. Otwarcie zaplanowano w październiku, ale już teraz wynajęto ok. 60 proc. powierzchni.

Reklama

– Wciąż trwa proces komercjalizacji. W tym momencie prowadzimy negocjacje na najem ok. 3,5 tys mkw. powierzchni biurowej i usługowej. Lokal na poziomie -1 o metrażu 1100 mkw zajmie Biedronka – zdradza Aleksandra Sikora, manager ds. najmu Silver Tower Center.

Mimo że oficjalne otwarcie budynku za kilka miesięcy, to mieliśmy już okazję zwiedzić Silver Tower Center. Największe wrażenie robi widok i panorama Wrocławia widoczna z ostatnich pięter blisko 55- metrowego budynku.

– Zostawiliśmy pionowe, niezabudowane okna po to, aby ten widok inspirował pracowników biur. Dodatkowo proszę zwrócić uwagę na otwartą powierzchnię. Daje to nieskończone możliwości aranżacyjne. Na piętrze może być siedziba jednej, dwóch czy nawet trzydziestu firm – wyjaśnia Zbigniew Maćków, główny projektant Maćków Pracownia Projektowa.

Budynek wyróżnia też ciekawa konstrukcja, która zdaniem projektantów ma przypominać stylowy, rozsuwany pojemnik na nici. Stąd elewacja jest w niektórych miejscach wklęsła. Są to horyzontalne bryły, które się rozmijają. Tworzy to grę światła, a szkło daje dodatkowy efekt. Budynek w różnych porach dnia zmienia kolory od białego, przez szary, aż do srebrnego.

Hotel Alicji z Krainy Czarów

W budynku znalazło się miejsce na pierwszy w Polsce trzygwiazdkowy hotel Ibis Styles. Jak nazwa wskazuje projektanci postawili na styl. Motywem przewodnim będzie baśniowy świat Alicji z Krainy Czarów. W 133 pokojach, znajdą się m.in. ikonografie, a także bajkowe gadżety np. małe drzwi prowadzące do innego świata. Na każdym piętrze zastosowano inny kolor. Nie zabrakło też miejsca na atrium, w którym na specjalnych linach będą rosły plączą. Dodatkowo w hotelu jest więcej światła.

– Pokoje są już w większości wyposażone, czekamy jeszcze na elementy z części publicznych. Obecnie koncentrujemy się na kompletowaniu zespołu pracowników, a także działaniach sprzedażowych – mówi Anna Wierus, dyrektor hotelu Ibis Styles Wrocław Centrum.

Inwestor i koszty

Inwestorem jest ukraińska spółka Wisher Enterprise. Realizuje ona inwestycje m.in. w Estonii, Litwie i Łotwie. W polsce obecna jest także w Warszawie, gdzie wynajmuje apartamenty. Budowa Silver Tower Center rozpoczęła się w połowie 2012 roku. Według planów zakończy się w październiku. Koszt Inwestycji to 113 mln. zł. Przed budynkiem znajdzie się miejsce na skwer, który będzie przypominać ten przed sąsiadującym dworcem PKP. Będzie on bardziej symetryczny. Ma być ogólnodostępny dla mieszkańców. Będą tam ławki, oświetlenia, a także drzewa i krzewy. Na parterze znajdą się kawiarnie i lokale gastronomiczne.

Konkurs fotograficzny

Od 7 do 28 sierpnia trwa konkurs fotograficzny. Wystarczy zrobić zdjęcie Silver Tower Center, a następnie głosować na nie i zachęcać do tego innych. Szczegóły plebiscytu można znaleźć na stronie www.silvertowercenter.pl

Tekst i zdjęcia Miłosz Turowski

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl