wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

18°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 10:15

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Mniej kotłowni na Maślicach – będzie miejska sieć ciepłownicza
fot. ilustracyjne
fot. ilustracyjne

Już w przyszłym roku Fortum rozpocznie budowę około półtorakilometrowego odcinka sieci ciepłowniczej, który umożliwi dostawy ciepła sieciowego na Maślice. Dzięki temu, już istniejące osiedla mieszkaniowe i nowobudowane bloki będą mogły być ogrzewane z miejskiej sieci. Obecnie ciepło dostarczają tam niewielkie osiedlowe kotłownie.

Reklama

To propozycja dla już istniejących i nowobudowanych osiedli na Myślicach. Wrocławski producent ciepła, Kogeneracja s.a. sfinansuje część kosztów, wartego łącznie około 7 milionów złotych, przedsięwzięcia. Jest to pierwszy wspólny projekt inwestycyjny firm energetycznych Fortum i Kogeneracji, mający na celu rozwój systemu ciepłowniczego we Wrocławiu.

Budowa nowego odcinka sieci ciepłowniczej Fortum o długości blisko półtora kilometra, zagwarantuje mieszkańcom osiedla Maślice dostęp do ciepła sieciowego, które należy do najbardziej efektywnych i najtańszych sposobów ogrzewania pomieszczeń. Eksperci Fortum szacują, że aktualne zapotrzebowanie na ciepło sieciowe na tym obszarze wynosi około 3,5 MW, jednak ta liczba do 2020 roku może wzrosnąć nawet do 9 megawatów.

Zamiast osiedlowych kotłowni

Dzięki temu, już istniejące osiedla mieszkaniowe i nowobudowane bloki będą mogły być ogrzewane z miejskiej sieci. Obecnie ciepło dostarczane jest z niewielkich, osiedlowych kotłowni.

– Wrocław jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się miast w Polsce, co przekłada się na rosnące zapotrzebowanie na ciepło sieciowe. Potwierdzają to niedawno realizowane przez nas duże projekty polegające na podłączaniu do sieci całych obszarów miejskich, takich jak Kępa Mieszczańska, Nowe Żerniki czy właśnie Maślice. Cieszymy się, że coraz więcej wrocławian zyskuje dostęp do tego efektywnego i taniego sposobu ogrzewania, którego wykorzystanie dodatkowo przyczynia się do poprawy jakości powietrza w mieście – podkreśla Tomasz Śmilgiewicz, dyrektor sprzedaży Fortum.

Nowy odcinek sieci ciepłowniczej o długości 1 400 metrów zostanie poprowadzony od istniejącej infrastruktury Fortum, zlokalizowanej w pobliżu Stadionu Miejskiego we Wrocławiu.

– Nasze porozumienie pokazuje, że możliwa jest harmonijna współpraca pomiędzy producentem a dostawcą ciepła. Chcemy, aby coraz więcej wrocławian zyskiwało dostęp do produkowanego przez nas ciepła sieciowego dlatego podjęliśmy decyzję o włączeniu się w projekt budowy sieci ciepłowniczej na Maślice – mówi Maciej Tomaszewski, dyrektor Handlu i Rozwoju Kogeneracji S.A.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl