wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

22°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 21:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Międzynarodowy gigant ogłasza plany inwestycyjne we Wrocławiu
uczestnicy spotkania Janusz Krzeszowski
uczestnicy spotkania

Produkują precyzyjne komponenty i systemy do silników, przekładni i podwozi samochodowych. Międzynarodowy dostawca części dla branży automotive i przemysłu – niemiecka firma Schaeffler otwiera we Wrocławiu Centrum Biznesu i Usług IT dla Europy. Znajdzie tam pracę nawet 800 osób. Spółka w 50 krajach na całym świecie ma zakłady produkcyjne, centra badawczo-rozwojowe oraz handlowe.

Reklama

W poniedziałek, 8 października 2018 r., w gabinecie prezydenta Wrocławia, niemiecka firma Schaeffler ogłosiła swoje plany inwestycyjne we Wrocławiu. W biurowcu Sagittarius Business House przy ul. Suchej będzie Centra Usług Grupy Schaeffler ds. finansów, zarządzania zasobami ludzkimi, zakupów, logistyki i IT.

uczestnicy spotkania, fot. Janusz Krzeszowski

– Wrocław oferuje znakomite warunki. Można tu znaleźć wysoko zmotywowanych i wykwalifikowanych pracowników władających różnymi językami oraz i dobrą infrastrukturę. W naszym centrum chcemy udoskonalać usługi wewnętrzne dla koncernu i w ten sposób zwiększyć konkurencyjność firmy – mówi Dietmar Heinrich, dyrektor finansowy Schaeffler AG.

Grupa Schaeffler jest światowym dostawcą motoryzacyjnym i przemysłowym. Produkują precyzyjne komponenty i systemy do silników, przekładni i podwozi, a także łożyska toczne i ślizgowe do wielu zastosowań przemysłowych. Zatrudnia 92 tys. pracowników, a w 2017 r. osiągnęła przychody w wysokości 14 miliardów euro.

– To pewnie jedna z ostatnich inwestycji, jaką mam przyjemność ogłosić jako prezydent. Od początku w staraniach o ściągnięcie do miasta tego inwestora brali udział: Uniwersytet Ekonomiczny i Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Jedną ze specjalności Wrocławia jest to, że potrafimy się porozumieć z uczelniami. Dla firm oznacza to pewność, że będą mogły znaleźć odpowiednią liczbę wykształconych specjalistów – mówi Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

W biurowcu Sagittarius Business House przy ul. Suchej będzie Centra Usług Grupy Schaeffler, źródło: inwestor

Największy w Polsce rozwój nieruchomości biurowych

We Wrocławiu w nowoczesnych usługach biznesowych pracuje 45 tys. osób. 70 proc. z nich przyjechało do miasta na studia lub do pracy.

– Inwestycja firmy Schaeffler zwiększa atrakcyjność Wrocławia. Dzięki rozwojowi nowoczesnych usług biznesowych bardzo dynamicznie rozwija się rynek nieruchomości biurowych. Przekroczyliśmy już ponad milion metrów kwadratowych powierzchni, a w 2006 r. było ich zaledwie 100 tysięcy. To najwyższa w Polsce dynamika – podkreśla Ewa Kaucz, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Schaeffler zatrudni 800 osób. Współpraca z Uniwersytetem Ekonomicznym

Koncern planuje w kolejnych pięciu latach stworzyć w mieście nawet 800 nowych miejsc pracy. W planach jest współpraca z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu.

– Firma będzie zatrudniać naszych absolwentów. Jesteśmy gotowi do współpracy w zakresie staży dla studentów – dodaje prof. Andrzej Kaleta, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

W nowym centrum firma Schaeffler pracę znajdą przede wszystkim pracownicy z wykształceniem ekonomicznym w obszarach finansów, zakupów i personalnym oraz eksperci w dziedzinie IT i cyfryzacji.

– Potrzebujemy utalentowanych pracowników, którzy pomogą nam sukcesywnie zwiększać nasze zdolności operacyjne i osiągnąć jeszcze wyższą jakość świadczonych usług. W zamian oferujemy najnowocześniejsze miejsca pracy, atrakcyjne wynagrodzenie i liczne możliwości rozwoju w globalnym koncernie – mówi Anna Berczyńska, dyrektor nowego oddziału Schaeffler we Wrocławiu.

Zainteresowani kandydaci mogą uzyskać więcej informacji, a także zarejestrować swoją aplikację na stronie www.schaeffler.pl.

źródło: Schaeffler

Grupa Schaeffler jest jedną z największych na świecie firm rodzinnych, a dzięki 170 lokalizacjom w 50 krajach, dysponuje rozbudowaną siecią zakładów produkcyjnych, centrów badawczo-rozwojowych oraz firm handlowych. Schaeffler jest obecny w Polsce od 1987 r.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl