wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
Olga Malinkiewicz, CTO Saule Technologies Saule Technologies
Olga Malinkiewicz, CTO Saule Technologies

Perowskitowe etykiety cenowe PESL pomogą w cyfrowej transformacji handlu. Pierwsze testy realizowane będą we współpracy z Google Cloud Platform. Także Orlen skorzysta z wrocławskiej technologii Olgi Malinkiewicz z Saule Technologies.

  • Saule Technologies robi pierwsze na świecie perowskitowe elektroniczne etykiety cenowo-reklamowe PESL.
  • Wyposażone są w wyświetlacz, moduł komunikacji bezprzewodowej oraz perowskitowe ogniwo fotowoltaiczne jako źródło zasilania.
  • Z własnym, praktycznie niewyczerpywalnym źródłem zasilania, są tańsze i wygodniejsze w eksploatacji od etykiet tradycyjnych.
  • Etykiety PESL poza ceną, mogą wyświetlać dodatkowy tekst i grafikę, wyświetlacz może zatem służyć jako platforma dodatkowych komunikatów: reklam, anonsów o specjalnych promocjach, akcjach lojalnościowych itd.

Spółka Saule Technologies, która w maju 2021 r. uruchomiła we Wrocławiu jedyny na świecie zakład ogniw perowskitowych, teraz wprowadza do oferty pierwsze na świecie elektroniczne etykiety cenowo-reklamowe PESL (ang. Perovskite Electronic Shelf Label), zasilane perowskitowymi ogniwami fotowoltaicznymi.

Etykiety PESL to już drugi produkt wrocławskiego Saule Technologies wykorzystujący ogniwa perowskitowe. Po wielkowymiarowych ogniwach, przeznaczonych na fasady budynków, przyszedł czas na kolejne pionierskie rozwiązanie. Tym razem jest to produkt z kategorii IoT (internet rzeczy) – inteligentny system obsługi etykiet elektronicznych, zasilanych nie baterią – jak w przypadku tradycyjnych etykiet – ale ogniwem perowskitowym, co ma decydujące znaczenie.

Saule Technologies etykiety PESL

Przedstawiciele wrocławskiej spółki Saule Technologies podkreślają, że wykorzystujące perowskitowe ogniwa fotowoltaiczne etykiety PESL są rozwiązaniem przełomowym także dzięki zapewnianym unikalnym możliwościom komunikowania się z klientami punktów handlowych. Znacznie skracają czas obsługi etykietowania produktów – i co najważniejsze – pozwalają weryfikować ceny w czasie rzeczywistym. Pozwoli to obsłudze zdalnie zmieniać wyświetlany na etykiecie komunikat nawet kilkanaście razy na dobę, co umożliwi m.in. skuteczniejszą sprzedaż produktów o kończącym się terminie ważności.

Dzięki etykietom PESL sieci handlowe zyskają możliwość błyskawicznego obniżania cen produktów spożywczych, których okres przydatności do spożycia się kończy. Zapobiegnie to marnowaniu ogromnych ilości żywności, na które świat, gdzie wciąż wiele osób głoduje, nie może dziś sobie pozwolić. W skali roku nowe narzędzia handlowe, jakie zapewnią etykiety PESL, pozwolą zaoszczędzić miliony ton jedzenia

Olga Malinkiewicz, CTO Saule Technologies

Nowa technologia umożliwi stosowanie najróżniejszych niedostępnych dotąd narzędzi marketingowych i reklamowych. Przykładowo, sklepy będą mogły organizować krótkotrwałe, np. godzinne, niezapowiedziane promocje cenowe na wybrane produkty. Olga Malinkiewicz laureatką „30 Kreatywnych Wrocławia 2015”.

Etykiety PESL nowe możliwości w handlu: reklama i marketing

Saule Technologies oferuje nie tylko etykiety PESL, ale także kompletne, zintegrowane systemy informatyczno-sprzętowe, z wykorzystaniem obsługujących etykiety PESL przekaźników danych i możliwości obliczeniowo-analitycznych chmury. Obsługa jest prosta, zmiany cen mogą być przeprowadzane centralnie i synchronicznie we wszystkich placówkach handlowych danej sieci.

Możliwości tego rozwiązania są oszałamiające. Jednym kliknięciem można będzie zmieniać ceny w tysiącach sklepów, na milionach półek. Na rynku elektronicznych etykiet cenowych nie ma dziś równie atrakcyjnej oferty. To pozwala nam wierzyć, że Saule Technologies odegra kluczową rolę we wzroście rynku elektronicznych etykiet cenowych w najbliższych latach

Artur Kupczunas, CEO Saule Technologies.
Pierwsze na świecie perowskitowe elektroniczne etykiety cenowo-reklamowe PESL Fot. Saule Technologies
Pierwsze na świecie perowskitowe elektroniczne etykiety cenowo-reklamowe PESL

Pierwszy produkt Saule Technologies z kategorii IoT

Etykiety PESL wyposażone są w wyświetlacz e-ink (dwu- lub trójkolorowy), moduł komunikacji bezprzewodowej oraz perowskitowe ogniwo fotowoltaiczne jako źródło zasilania. Poza ceną, mogą pokazywać dodatkowy tekst i grafikę, wyświetlacz może zatem służyć jako platforma dodatkowych komunikatów: reklam, anonsów o specjalnych promocjach, akcjach lojalnościowych itd.

– Odważna wizja, unikalne kompetencje i konsekwencja w rozwoju oferty Saule przynoszą kolejne doskonałe efekty. Nowy produkt to przełom w branży, stawiający Saule Technologies w gronie światowych liderów – dodaje Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy, członek Rady Nadzorczej Saule SA.

Saule Technologies partnerzy

Pierwsze na świecie perowskitowe elektroniczne etykiety cenowo-reklamowe PESL Fot. Saule Technologies
Pierwsze na świecie perowskitowe elektroniczne etykiety cenowo-reklamowe PESL

Pierwsze testy technologii PESL będą realizowane we współpracy z Google Cloud Platform. Wrocławska firma zyskała także wsparcie polskiego koncernu spożywczego Grupy Maspex i jednej z jej marek – Lubella.

PKN ORLEN i firma Saule Technologies podpisały list intencyjny o współpracy. W efekcie już wkrótce w sklepie na wybranej stacji paliw ORLEN, przy produktach ustawionych na regałach pojawią się etykiety PESL. Dzięki temu będzie można centralnie oraz zdalnie zarządzać wyświetlanymi na nich komunikatami.

– W ramach Programu ORLEN Skylight Accelerator możemy wspólnie ze startupami z całego świata wdrażać innowacyjne rozwiązania. Dzięki współpracy ze spółkami technologicznymi, takimi jak Saule Technologies, możemy jeszcze skuteczniej realizować nasze cele strategiczne oraz budować trwałe przewagi konkurencyjne, oparte o nowoczesne i niskoemisyjne technologie – mówi Patrycja Panasiuk, Zastępca Dyrektora Wykonawczego ds. Strategii i Innowacji oraz Relacji Inwestorskich PKN ORLEN.

Saule S.A. innowacyjne rozwiązanie fotowoltaiczne

Zakład Saule Technologies we Wrocławskim Parku Technologicznym Fot. Saule Technologies
Zakład Saule Technologies we Wrocławskim Parku Technologicznym

Saule Technologies to firma, stworzona w 2014 r. przez fizyczkę Olgę Malinkiewicz oraz biznesmenów Piotra Krycha i Artura Kupczunasa.

Obecnie spółka zatrudnia zespół kilkudziesięciu naukowców, inżynierów i pracowników administracyjnych z blisko 20 krajów, którzy we Wrocławskim Parku Technologicznym skonstruowali pierwszą na świecie linię produkcyjną drukowanych ogniw perowskitowych.

To pozwala generować energię zarówno ze słońca, jak i ze sztucznego światła, dlatego znajduje zastosowanie dosłownie wszędzie – od etykiet cenowych, przez fasady budynków i carporty, tj. wiaty do ładowania samochodów elektrycznych, po satelity w przestrzeni kosmicznej.

ST/jr

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl