wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Praca w branży kosmicznej… we Wrocławiu
fot. ilustracyjne źródło: wikipedia.org
fot. ilustracyjne

Projektowanie i uruchamianie rakiet, przygotowywanie systemu do ich testowania, opracowywanie metod pomiaru i kontroli – by robić takie rzeczy nie trzeba jechać do Doliny Krzemowej czy Przylądka Canaveral. Takie zadania będą wykonywać projektanci silników rakietowych, poszukiwani przez wrocławską SatRevolution S.A.. Firma właśnie rozpoczęła poszukiwanie specjalistów.

Reklama

Jak mówią przedstawiciele SatRevolution S.A., chcą być największym polskim przedsiębiorstwem w przemyśle kosmicznym. Firma tworzy autorskie i kompletne rozwiązania, docelowo chce zatrudniać największą liczbę specjalistów w branży. Wśród pracowników, których SatRevolution S.A. poszukuje znajdują się m.in. specjalista inżynierii lotniczej, inżynier telekomunikacji i projektant silników rakietowych – zobacz ofertę.

– Wiemy, że w Polsce jest wielu utalentowanych ludzi, którzy z powodzeniem mogliby uczestniczyć w tworzeniu projektów kosmicznych na światową skalę. Specjaliści ze wspomnianej branży często mają problem ze zalezieniem pracy w naszym kraju i dlatego wyjeżdżają za granicę. Nasza firma da takim osobom możliwość uczestnictwa w innowacyjnym projekcie i otworzy nowe możliwości rozwoju ścieżki kariery. Bez potrzeby wyjeżdżania z naszego kraju – mówi Grzegorz Zwoliński, współzałożyciel SatRevolution S.A. i dodaje, że ich zapotrzebowanie na ekspertów będzie wraz z rozwojem firmy sukcesywnie rosło.

Partnerem SatRevolution jest EIT+

SatRevolution S.A. została założona przez Damiana Fijałkowskiego, Grzegorza Zwolińskiego oraz Radosława Łapczyńskiego, odpowiedzialnych za sukces T-Bull S.A. – czołowej polskiej spółki produkującej gry na urządzenia mobilne. Partnerem firmy SatRevolution S.A. jest Wrocławskie Centrum Badań EIT+, największe w Polsce centrum badawczo-rozwojowe. W ramach współpracy, EIT+ m.in udostępniło spółce SatRevolution S.A. specjalny clean room, czyli pomieszczenie o kontrolowanych parametrach środowiskowych, w którym firma będzie kontynuowała badania nad technologiami kosmicznymi.

Produkcja nanosatelitów

Przedstawiciele SatRevolution S.A. podkreślają, że spółka stworzona została przez zespół ekspertów technologicznych z wieloletnim doświadczeniem, która jako pierwsza polska firma będzie zajmowała się seryjną produkcją nanosatelitów, przeznaczonych zarówno do użytku prywatnego, jak i komercyjnego. Zespół badawczo-rozwojowy, odpowiedzialny za projektowanie i produkcję, stworzył już wiele innowacyjnych rozwiązań, takich jak m.in. bioniczna ręka sterowana za pomocą sygnałów z mózgu. Poza produkcją satelitów, SatRevolution S.A. będzie również prowadzić prace badawcze nad innymi rozwiązaniami z zakresu technologii kosmicznych.

jr/SatRevolution

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl