wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławski SatRevolution szuka pracowników do misji kosmicznych
zdjęcie ilustracyjne SatRevolution
zdjęcie ilustracyjne

Wrocławska spółka SatRevolution planuje podwoić zatrudnienie i tworzy dział odpowiedzialny za misje kosmiczne Mission Operations. 30 czerwca br., wrocławianie wysłali na orbitę dwa swoje satelity: STORK-4 oraz STORK-5 zaczynając tym samym proces budowy własnej konstelacji. Twórcy SatRevolution są laureatami nagrody – „30 Kreatywnych Wrocławia 2017”.

Aktualnie SatRevolution zatrudnia ponad 50 osób, głównie programistów, mechaników, elektroników, inżynierów oraz zespół biznesowy.

Przed nami konieczność stworzenia działu odpowiedzialnego za misje kosmiczne Mission Operations, którego zadaniem będzie kompleksowa obsługa wszystkich procesów związanych z nanosatelitami

wyjaśnia Joanna Jaworska - Piszkiewicz, specjalistka ds. HR w SatRevolution.

SatRevolution praca

Do zadań nowego zespołu należeć będzie przede wszystkim opieka nad procesem komunikacji z satelitami STORK, nadzór nad systemem łączności, reagowanie i support w przypadku awarii czy innych sytuacji wymagających interwencji. Zespół będzie także planował i realizował działania związane z dalszą rozbudową konstelacji, w tym także kolejne wyniesienia na orbitę. Do 2026 roku spółka chce umieścić na niskiej orbicie okołoziemskiej 1500 satelitów, celem prowadzenia ciągłych obserwacji oraz analiz zobrazowań satelitarnych.

Z czasem zespół będzie także powiększony o specjalistów z zakresu pozyskiwania i obsługi danych oraz osoby odpowiedzialne za relacje z klientami. SatRevolution informuje, że procesy rekrutacyjne wystartowały.

– Wydawałoby się, że nasza branża jest mocno zmaskulinizowana - tymczasem my to zmieniamy z powodzeniem. Liczymy, że i w tym procesie rekrutacji uda nam się zwiększyćodsetek zatrudnionych w SatRevolution kobiet – zapowiada Joanna Jaworska - Piszkiewicz.

W procesie rozbudowy zespołu SatRevolution współpracuje z uczelniami technicznymi, biurami karier, organizacjami studenckimi czy tematycznymi kółkami zainteresowań. Te ostatnie najczęściej skupiają pasjonatów przestrzeni kosmicznej, którzy bardzo dobrze orientują się w branży i znacznie szybciej adaptują w firmie.

– Bardzo doceniamy naszą kooperację z uczelniami wyższymi. Tworzymy miejsca stażowe, które cieszą się zainteresowaniem studentów – mówi specjalistka ds HR. - Zazwyczaj każdy, kto trafi pod nasze skrzydła zostaje na dłużej. Kosmos zdecydowanie wciąga wszystkich. Praca u nas daje poczucie wyjątkowości i realizacji misji. Wkrótce trafią do nas pierwsze zobrazowania z satelitów. Zależy nam by do tego czasu zrekrutować pierwsze 10 osób, które odpowiednio przeszkolone będą mogły stworzyć podwaliny pod nowy dział –dodaje.

zdjęcie ilustracyjne Fot. SatRevolution
zdjęcie ilustracyjne

Wrocław na rynku nanosatelitów i mikrosatelitów

30 Kreatywnych Wrocławia

Twórcy spółki SatRevolution są laureatami nagrody – „30 Kreatywnych Wrocławia 2017”. W tym plebiscycie nagrodzono już ponad 15 wrocławian, którzy teraz odnoszą sukcesy nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl