wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

21°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 22:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Remontują Młyn Maria. Zobacz, co znaleziono w Odrze [ZDJĘCIA]
Gruntowna rewitalizacja Młyna Maria, wrzesień 2018 r. Jarek Ratajczak
Gruntowna rewitalizacja Młyna Maria, wrzesień 2018 r.

Mieszkania, lokale usługowe i apartamenty z tarasami – znajdą się w wyremontowanym Młynie Maria. Rewitalizacja obiektu ruszyła w kwietniu 2018 r. Do września rozebrano środkowy budynek z charakterystycznym napisem Młyn Maria. Efekt prac zobaczymy w 2020 r.

Reklama

We wrześniu, z dwupiętrowego budynku nad Odrą, z charakterystycznym napisem Młyn Maria została tylko podparta ściana szczytowa. Cały środek został rozebrany. W przylegających dwóch obiektach prowadzone są prace wewnątrz budynków.

Od lewej, Młyn Maria w kwietniu 2018 r. (źródło: inwestor) – z prawej, we wrześniu 2018 r., fot. Jarek Ratajczak

Na profilu facebookowym Młyn Maria opublikowano zdjęcia z prac płetwonurków, którzy remontują nabrzeże Wyspy Młyńskiej. Znaleziono różne metalowe elementy. 

źródło: Młyn Maria/Facebook

– Podczas prac przy kanałach Młyna Maria spotkała nas miła niespodzianka! Ekipa naszych nurków remontujących nabrzeże, wyciągnęła z wody prawdziwe skarby – prawdopodobnie są to artefakty z młyna. Wszystkie wyłowione elementy zostały sprawdzone przez archeologów i zabezpieczone – informuje inwestor. 

źródło: Młyn Maria/Facebook

Gruntowna rewitalizacja Młyna Maria trwa od kwietnia 2018 r., gdy inwestor firma RealCo Property Investment and Development, otrzymał prawomocne pozwolenie na budowę.

Młyn Maria, sierpień 2018 r., fot. Jarek Ratajczak

– Przez ostatnie 20 lat Młyn Maria coraz bardziej chylił się ku upadkowi. Nie trzeba mówić, jak bolesny musiał to być widok dla tych, którzy Wrocław od zawsze noszą w swoim sercu. Na szczęście już wkrótce obiekt otrzyma nowe życie a efekt wszystkich pozytywnie zaskoczy. Nową odsłonę Młyna Maria poznamy już w 2020 roku – zapowiada inwestor.

Młyn Maria, wrzesień 2018 r., fot. Jarek Ratajczak

W odnowionym Młynie Maria znajdą się zarówno lokale mieszkalne, jak i usługowe, które zostaną usytuowane na dolnych kondygnacjach.

Młyn Maria, wrzesień 2018 r., fot. Jarek Ratajczak

W inwestycji znajdzie się także kilka apartamentów z rozległymi tarasami położonymi między innymi na dachach poszczególnych budynków.

Młyn Maria, kwiecień 2018 r., źródło: inwestor

Młyn Maria – jedyny obiekt postindustrialnym w tej części miasta

Lata 1905-1925, Młyn Maria, źródło: fotopolska.eu

Historia Młyna Maria na wyspach Piasek i Młyńskiej sięga XII wieku. Teraz, to ostatni młyn spośród wielu, które niegdyś znajdowały się na wyspach odrzańskich.

Młyn Maria, kwiecień 2018 r., źródło: inwestor

– Działania związane z jego reanimacją wykona firma, posiadająca doświadczenie w pracy nad zabytkową materią. W trakcie rewitalizacji zostanie zachowany przemysłowy klimat budynku wraz z charakterystycznymi dla niego detalami architektonicznymi oraz układem, obejmującym młyńskie kanały i łączniki – zapowiada inwestor.

Młyn Maria, kwiecień 2018 r., źródło: inwestor

Inwestor podkreśla, że Młyn Maria stanie się jedynym budynkiem mieszkalnym stojącym na wodzie, z którego okien rozciągać się będą widoki na m.in. Stare Miasto, Odrę, Ostrów Tumski, Wyspę Słodową i Bulwar Wyszyńskiego.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl