wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 21:33

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Rusza drugi sezon Startup WRO Meetup! Pierwsze tegoroczne spotkanie jeszcze w lutym
Uczestnicy ubiegłorocznego spotkania  Startup Wro Meetup . Tomasz Hołod/ redakcja www.wroclaw.pl
Uczestnicy ubiegłorocznego spotkania Startup Wro Meetup .

Brak finansowania to jedna z trzech największych bolączek polskich startupów. Dlatego właśnie na ten temat porozmawiają przedstawiciele młodych firm technologicznych podczas pierwszego w 2024 roku wydarzenia Startup WRO Meetup. Odbędzie się ono w środę 28 lutego o godz. 17.00 w Basecamp Student przy ul. Sienkiewicza 18/22.

Reklama

Startup WRO Meetup to merytoryczno-networkingowe spotkania dla startupów, przedsiębiorców i entuzjastów technologii. Pierwsze takie wydarzenie organizowane przez Startup Wrocław odbędzie się już 28 lutego 2024 r.

Wyjątkowa społeczność, inspirujące środowisko

Jak twierdzi Maciej Jacenik ze Startup Wroclaw, przez ostatni rok, podczas Startup WRO Meetup! zbudowana została nie tylko wyjątkową społeczność, ale także inspirujące środowisko dla rozwoju startupów i technologii.

Ogromnie cieszy nas, że pierwsza edycja cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, dlatego z radością zapraszamy na drugi sezon tych inspirujących spotkań. Na pierwsze spotkanie przygotowaliśmy temat mocny, spędzający founderom sen z powiek i myślę, że najczęściej poruszany w rozmowach kuluarowych, czyli finansowanie spółek technologicznych.
Maciej Jacenik

Eksperci porozmawiają o możliwościach finansowania

Według raportu “Transakcje na polskim rynku VC 2023” opracowanego przez PFR Ventures -42 proc. to spadek wartości finansowania z roku 2023 w porównaniu do roku 2022 na polskim rynku. Okazuje się, że właśnie brak finansowania jest jedną z trzech głównych bolączek polskich startupów. Dlatego też podczas najbliższego spotkania z cyklu Startup WRO Meetup mowa będzie o wyzwaniach, z jakimi muszą się zmierzyć founderzy.

Co czeka startupy w 2024 roku?

W panelu dyskusyjnym eksperci ze świata finansów podzielą się swoją wiedzą na temat sposobów oraz źródeł, z których można pozyskać finansowanie dla startupów. To wyjątkowa okazja dla studentów, przedsiębiorców czy przyszłych founderów, aby zdobyć cenne wskazówki i wsparcie dla rozwoju swoich projektów.

Panel poprzedzi prezentacja głównych wniosków płynących z najnowszego raportu “Polskie Startupy 2023” stworzonego przez Fundację Startup Poland, w którym to Wrocław drugi rok z rzędu został liderem pod względem liczby spółek technologicznych w kraju.

Cenna wiedza prosto od ekspertów

W trakcie najbliższego Startup Wro Meetup Agnieszka Wojdyr, główna administratorka z Komisji Europejskiej opowie o możliwościach, które daje ta organizacja. Przedstawione zostaną możliwości portalu InvestEU, EIC Accelerator oraz EIC Fund, czyli narzędzi stworzonych w Brukseli, by akcelerować rozwój europejskich startupów. 

Z kolei Ewa Smektała wystąpi z prelekcją o zarządzaniu funduszami w spółce i to nie tylko technologicznej. Wyjaśni, jak ważna jest świadomość własnych finansów oraz jaką wartość daję zewnętrzny CTO.

Część merytoryczną zwieńczy Adrian Czyczerski, prezes Meeting Application, który opowie o swojej biznesowej drodze w świecie eventów i o tym co to znaczy być “Made in Wroclaw”.

Gotówka to krew biznesu

Podczas spotkania swoim doświadczeniem dotyczącym umiejętnego kierowania przepływami gotówki, ich optymalizacją i efektywną kontrolą finansową, podzieli się Ewa Smektała z Cedepe. Uczestników spotkania zaprosi do wspólnej dyskusji o tym, jak najlepsze praktyki w dziedzinie finansów i controllingu mogą przyczynić się do rynkowego sukcesu.

Mówi się, że gotówka to krew biznesu. Zrozumienie finansów i umiejętność skutecznego wykorzystania ich w zarządzaniu otwiera drzwi do trwałego wzrostu. Uporządkowanie bałaganu finansowego uwalnia kreatywność i sprzyja skupieniu na realizacji celów strategicznych.
Ewa Smektała

W spotkaniu mogą wziąć udział wszyscy, których interesują metody finansowania startupu. Trzeba się jednak zarejestrować na stronie wydarzenia

Plan wydarzenia:

17:00- 17:30 Rejestracja

17:30 - 17:45 Speech #1 / Tomasz Snażyk - Prezes Fundacji Startup Poland Przedstawienie Raportu “Polskie Startupy 2023”

17:45 - 18:00 Speech #2 / Agnieszka Wojdyr - Komisja Europejska"InvestEU - Akcelerator Europejskiej Rady ds. Innowacji"

18:00 - 18:45 Panel dyskusyjny “Nowe otwarcie - możliwości inwestycyjne w 2024 roku”

Marta Pawlak - Dyrektor działu prawnego i doradca ds. polityki publicznej, Fundacja Startup Poland Agnieszka Wojdyr - Główna administratorka, Komisja  EuropejskaIgnacy Bobruk - Kierownik GPW Venture NetworkMaciej Zawadziński - Partner zarządzający w Hard2beat

18:45- 19:00 Speech #3 / Ewa Smektała - Partner zarządzający w Cedepe Consulting“Doradztwo finansowe i controlling dla firm”

19:00- 19:10 Speech #4 / Adrian Czyczerski - CEO, Meeting Application“Spotkajmy się w Startup Wroclaw Meeting App”

19:10: 21:00 Networking

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl