wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Sienkiewicza Résidence. Naprzeciwko Ogrodu Botanicznego w 2 lata powstanie 114 nowych mieszkań
Sienkiewicza Résidence będzie miało do użytku 114 mieszkań mat. prasowe
Sienkiewicza Résidence będzie miało do użytku 114 mieszkań

Rozpoczęła się budowa Sienkiewicza Résidence. Naprzeciwko Ogrodu Botanicznego do 2024 roku powstanie łącznie 114 mieszkań. Inwestycję podzielono na dwie części: Classic i Modern. Pierwsza z nich zakłada rozbudowę zabytkowego budynku zajmowanego niegdyś przez Wyższą Szkołę Filologiczną. Druga - uzupełnienie zabudowy o nowy budynek.

Reklama

Dawna szkoła filologiczna zmieni się w mieszkania

Dawny budynek Wyższej Szkoły Filologicznej pochodzi z XIX-wieku. Placówka funkcjonowała do 2020 roku, a następnie połączyła się z Wyższą Szkołą Bankową we Wrocławiu. Teraz budynek po szkole zaadaptowany zostanie na mieszkania. 

Zachowaliśmy praktycznie w stanie nienaruszonym elewacje z ich wystrojem. Pozostawiliśmy też klatki schodowe w dotychczasowych lokalizacjach z wykorzystaniem historycznych detali. Elementami nowymi są balkony z balustradami ze szkła przeziernego (o mlecznej barwie, dzięki której nie widać przestrzeni po drugiej stronie, przyp. red.), aby jak najmniej zakłócały odbiór historycznej bryły.
Maciej Konopka, architekt

Wnętrza części Classic będą inspirowane stylem miejskiej kamienicy.

Współczesna część obiektu wybudowana zostanie od zera

Część nowoczesna, czyli Modern, powstanie od podstaw, uzupełniając pierzeję ul. Sienkiewicza. Obiekt będzie nawiązywać swoją architekturą do sąsiednich działek. Ulica zachowa dzięki temu wizualną spójność.  

Łącznie w Sienkiewicza Résidence powstanie 114 mieszkań o różnorodnych układach – od jednego do czterech pokoi o powierzchniach od 50 do 79 mkw. Mieszkańcy będą mogli korzystać z ogólnodostępnego tarasu widokowego oraz stylowo urządzonej sali bilardowej.

Galeria zdjęć

Prace nad budynkami zakończą się w I kw. 2024 roku. Pierwsi mieszkańcy będą mogli wprowadzić się w połowie ww. roku.

Generalnym wykonawcą Sienkiewicza Résidence firma z Wrocławia

Sienkiewicza Résidence zrealizuje wrocławska firma Przedsiębiorstwo Budowlane Alfa-Dach. Inwestorem jest Bouygues Immobilier Polska we Wrocławiu.  

Galeria zdjęć

Deweloper już wcześniej współpracował z wrocławskim przedsiębiorstwem – wykonało ono  inwestycję Centreville, apartamentowiec przy ul. Drobnera.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl