www.wroclaw.pl

  Rozbudowa ulicy Stabłowickiej na Praczach Odrzańskich. Inwestycja dewelopera

  Ulica Stabłowicka będzie dłuższa. Deweloper Dom Development buduje fragment drogi wzdłuż Osiedla Idylla.

  Na zdjęciu planowana droga przy osiedlu Idylla Fot. Dom Development
  Na zdjęciu planowana droga przy osiedlu Idylla

  Realizowany przez Dom Development odcinek nowej drogi powstaje pomiędzy Osiedlem Idylla a klubem jeździeckim na Praczach Odrzańskich. W przyszłości będzie możliwe przedłużenie drogi aż do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 20 przy ulicy Karpnickiej i ulicy Towarowej. Umożliwi to mieszkańcom łatwiejszy dostęp do terenów rekreacyjnych, które miasto planuje w tym miejscu. 

  • Równocześnie deweloper zakończył budowę drugiego etapu pobliskiego Osiedla Idylla.
  • Pierwsi lokatorzy odebrali klucze do swoich mieszkań z początkiem marca.
  Podejmując decyzję o realizacji nowego odcinka ulicy Stabłowickiej zależało nam na zapewnieniu mieszkańcom bezpiecznego dostępu do planowanych terenów rekreacyjnych przy ulicy Towarowej, a w przyszłości, po przedłużeniu drogi, szybkiego dojazdu do zespołu szkolno-przedszkolnego przy ulicy Karpnickiej.

  Iwona Kołodziejczyk, prezes Dom Development Wrocław

  Inwestycja za 500 tys. zł

  Planowane prace obejmują budowę fragmentu drogi wraz z oświetleniem, przebudowę istniejącego skrzyżowania wraz z kanalizacją deszczową oraz nasadzenia drzew przy zespole szkolno-przedszkolnym przy ulicy Karpnickiej.

  Realizację inwestycji finansuje Dom Development, przeznaczając na ten cel 500 tys. zł. Projekt jest realizowany w porozumieniu z wrocławskim magistratem.

  Prace budowlane rozpoczęły się w połowie marca. Ich zakończenie planowane jest na czerwiec br. To kolejna taka inwestycja dewelopera na tym osiedlu, po oddanej do użytkowania w 2020 roku ulicy Włókniarzy.

  DD/jr