wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
PPG

Regionalne Centrum Usług firmy PPG Industries we Wrocławiu – będzie się zajmować tworzeniem, rozwijaniem i wsparciem aplikacji biznesowych, technologii webowych oraz mobilnych platform cyfrowych. Firma planuje zatrudnić ok. 100 pracowników.

Reklama

Firma PPG Industries, globalny lider w zakresie produkcji farb, lakierów i materiałów specjalistycznych, poinformowała o podjęciu decyzji o konsolidacji we Wrocławiu Regionalnego Centrum Usług. Będzie to wyspecjalizowany ośrodek, świadczący usługi wspierające działalność oddziałów PPG na całym świecie.

– Polska jest dla PPG jednym z najważniejszych krajów w Europie. Fabryki we Wrocławiu i w Cieszynie należą do naszych największych zakładów produkcyjnych, a najnowszy zakład Protective & Marine Coatings w Ostrowie Wielkopolskim jest jednym z najnowocześniejszych i najbardziej efektywnych w Europie. Przy wyborze lokalizacji, nie bez znaczenia jest również zaangażowany zespół, doświadczenie i najlepsze praktyki – mówi Jean-Marie Greindl, prezes PPG EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka).

źródło: PPG

Regionalne Centrum Usług PPG we Wrocławiu

Regionalne Centrum Usług będzie się zajmować tworzeniem, rozwijaniem i wsparciem aplikacji biznesowych, technologii webowych oraz mobilnych platform cyfrowych ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań „narzędzi cyfrowych”. Obszar IT to jednak nie jedyna działalność Regionalnego Centrum Usług. We Wrocławiu już działają, a w przyszłości będą się rozwijać zespoły zajmujące się transportem i logistyką, zakupami, czy badaniami i rozwojem produktów (R&D). Przedstawiciele firmy podkreślają, że rozwijanie Regionalnego Centrum Usług będzie się wiązało również z utworzeniem ok. 100 nowych miejsc pracy.

Nowe miejsca pracy

– Praktyka pokazuje, że Wrocław jest najlepszym miejscem do budowy centrów technologicznych rozwijających zaawansowane technologie. Decyduje o tym dostępność dobrze wykształconych absolwentów wielu uczelni technicznych i ekonomicznych oraz lokalizacja firm rozwijających najnowsze technologie. Dodatkowym atutem jest już trwająca ścisła współpraca PPG z czołowymi wrocławskimi uczelniami, takimi jak Uniwersytet Ekonomiczny i Politechnika Wrocławska – mówi Krzysztof Przybylski, Senior IT Manager w firmie PPG.

Obecnie trwają prace nad koncepcją Centrum Usług. Budowa zespołu właśnie się rozpoczyna, a osiągnięcie pełnej zdolności operacyjnej planowane jest na kolejnych kilkanaście miesięcy.

Więcej o PPG

PPG (NYSE:PPG) opracowuje i oferuje farby, powłoki oraz inne produkty już od ponad 130 lat. Główna siedziba PPG znajduje się w Pittsburghu, a oddziały są w 70 krajach na całym świecie. W 2016 roku firma zanotowała przychód netto w wysokości 14.8 mld USD. Wspierają klientów z branży budowlanej, konsumenckiej, przemysłowej, transportowej oraz z rynków pochodnych.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl