wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 8°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Redknee otwiera nowe biuro we Wrocławiu

Redakcja www.wroclaw.pl,

Reklama

Nowy oddział firmy Redknee we Wrocławiu znajduje się we Wrocławskim Parku Biznesu I przy ul. Strzegomskiej. Przedsiębiorstwo to wynajęło tam ponad 3 tys. m2, na których znajdują się zarówno biura, jak i nowoczesne laboratorium. Obecnie wrocławski oddział firmy zatrudnia około 200  osób.

- Nasi programiści tworzą produkty wspierające działalność operatorów teleinformatycznych.  – mówi Józef Augustynów, dyrektor ds. Innowacji w Redknee. – Są to m.in. specjalne programy zarządzające sposobem naliczania opłat, mierzeniem czasu rzeczywistych rozmów, wystawianiem faktur oraz systemami bilingowymi. We Wrocławiu tworzymy m.in. aplikację, która służy do zarządzania produktami i ofertami , które operatorzy telekomunikacyjni tworzą i oferują swoim klientom.

Redknee jest globalnym dostawcą innowacyjnych produktów, rozwiązań i usług telekomunikacyjnych. Umożliwia zarządzanie płatnościami za rozmowy, przesyłane wiadomości oraz transmisje danych. Rozwiązania Redknee działają u ponad 200 dostawców usług telekomunikacyjnych w przeszło 90 krajach. 

- Inwestycja firmy Redknee jest dla nas kluczowa, ponieważ umacnia pozycję Wrocławia na inwestycyjnej mapie Europy, jako zagłębia zaawansowanych technologii – mówi Ewa Kaucz, wiceprezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. - Jednocześnie inwestycja ta jest dla nas bardzo ważna, ponieważ wpisuje się w strategię rozwoju miasta, w której głównym założeniem jest budowanie gospodarki opartej na wiedzy.

- Cieszymy się, że kolejna firma kanadyjska dołączyła do grona przedsiębiorstw z tego kraju, już obecnych na polskim rynku –  twierdzi Hanna Mróz z Ambasady Kanady w Polsce. - Myślę, że rynek teleinformatyczny w Polsce jest bardzo dynamiczny i Redknee będzie miała tu duże pole do popisu. Sektor ten zarówno w Polsce jak i w Kanadzie, poza kilkoma gigantami, tworzą firmy małe i średnie, co dodatkowo świadczy o jego innowacyjności. Tymczasem Redknee jest zaliczana właśnie do średnich przedsiębiorstw.

Strategia Redknee zakłada dalszy rozwój działalności na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej oraz w Afryce. Otwarcie nowego biura we Wrocławiu jest częścią tej strategii. Polska oddział jest kluczowy dla działów wsparcia operacyjnego oraz realizacji projektów oraz badań i rozwoju.

Przedsiębiorstwo daje możliwość rozwoju kariery profesjonalistom – głównie specjalistom z dziedziny telekomunikacji i informatyki, którzy chcą być częścią globalnej firmy działającej w branży telekomunikacyjnej.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl