wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławskie firmy inspirują Europę
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Trzy firmy z Wrocławia – Chemeko System, Max Computers i Ozon Group oraz jedna z Kątów Wrocławskich - Gaz Petrol, znalazły się na liście „1000 firm, które zainspirują Europę” przygotowanej przez London Stock Exchange Group. Łącznie znalazło się na niej 30 firm z Polski, prowadzących działalność w takich branżach jak handel hurtowy i detaliczny, przetwórstwo, logistyka i turystyka.

Reklama

Raport London Stock Exchange Group wskazuje najbardziej atrakcyjne i najbardziej dynamiczne firmy w Europie. Podkreśla ich kluczową rolę w przyszłym wzroście gospodarczym oraz tworzeniu miejsc pracy.

Przygotowany raport jest częścią szerszej kampanii London Stock Exchange Group, wspierającej ambitne europejskie firmy. Jest ona realizowana w ramach programu ELITE - społeczności ponad 440 niepublicznych, szybko rosnących firm należących do różnych sektorów gospodarki. ELITE zapewnia im praktyczne wsparcie w kolejnych etapach rozwoju m.in. poprzez dostęp do długoterminowego finansowania. Przedsiębiorstwa te mogą także skorzystać z kompleksowego programu szkoleń, a także z możliwości bezpośrednich kontaktów z europejskimi inwestorami i doradcami.

Polskie „Inspirujące Firmy” są wyjątkowo dynamiczne. Wg raportu, skumulowana roczna stopa wzrostu wynosi tu 155 proc., podczas gdy europejska średnia to 71 proc.. Co więcej, polskie firmy charakteryzuje wysoki poziom innowacyjności: na 30 przedsiębiorstw przypadają 24 zarejestrowane znaki towarowe i patenty. Średni przychód polskich „Inspirujących Firm” to 42 mln euro.

– Polska to szybko rozwijająca się gospodarka, i nie jest zaskoczeniem, że są tu innowacyjne, ambitne i dynamiczne firmy – mówi Luca Peyrano, prezes i dyrektor generalny ELITE. – Chcemy im pomóc w dalszym rozwoju, tak by przyciągały kapitał oraz zdolnych pracowników. Dzięki temu będą mogły zwiększać skalę swojej działalności. Istotne jest to, że dajemy tym firmom dostęp do odpowiedniego finansowania, które pozwoli im na inwestycje i wzrost, by stały się dużymi pracodawcami w przyszłości. Tutaj program ELITE odgrywa kluczową rolę.

Polskie przedsiębiorstwa zostaną oficjalnie uhonorowane tytułem „Inspirująca Firma” podczas konferencji, która odbędzie się 8 listopada, w Warszawie. Wcześniej, podobne uroczystości odbyły się w Sztokholmie I Madrycie, w ramach europejskiego cyklu konferencji „ELITE dla Inspirujących Firm”.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl