wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Gazel Biznesu 2016 rozdano we Wrocławiu – nagrody dla małych i średnich firm
Laureaci XVII Edycji Rankingu Gazele Biznesu 2016 we Wrocławiu Puls Biznesu
Laureaci XVII Edycji Rankingu Gazele Biznesu 2016 we Wrocławiu

Ponad 180 wrocławskich przedsiębiorstw zostało laureatami XVII Edycji Rankingu Gazele Biznesu 2016. Ich przedstawiciele odebrali nagrody podczas uroczystej gali, która odbyła się we wtorek, 31 stycznia 2017 r. w Klubie Biznesowym na Stadionie Wrocław. W sumie nagrody wręczono 457 firmom z Dolnego Śląska.

Reklama

Gazele Biznesu to ranking najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw. Gazela to firma małej lub średniej wielkości, która dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale daje sobie radę wśród nawet znacznie większych konkurentów.

O tytuł Gazeli Biznesu 2016 mogła ubiegać się firma, która rozpoczęła działalność przed rokiem 2013 i prowadzi ją nieprzerwanie do dziś. Istotne było również to, że w roku bazowym 2013 jej przychody ze sprzedaży mieściły się w przedziale pomiędzy  3 a 200 mln złotych, a w latach 2013-2015 jej przychody ze sprzedaży wzrastały i ani razu nie odnotowała ona straty.

O miejscu przedsiębiorstwa na liście rankingowej decydował wyrażony w procentach przyrost obrotów, osiągnięty w ciągu trzech badanych lat (2013, 2014 i 2015).

W rankingu nie mogły wziąć udziału firmy oferujące usługi finansowe, takie jak banki, przedsiębiorstwa ubezpieczeniowe, faktoringowe, leasingowe i windykacyjne.  Nie uwzględniano także wyników grup kapitałowych.  

Pierwsza edycja przedsięwzięcia odbyła się w 2000 roku. Autorem Rankingu Gazele Biznesu jest wywiadownia gospodarcza Coface Poland, która jest odpowiedzialna za weryfikację danych finansowych zgłoszonych przedsiębiorstw.

Rankingi Gazel Biznesu sporządzane są co roku przez dzienniki ekonomiczne należące do szwedzkiej grupy Bonnier Press Group. Oprócz "Pulsu Biznesu" zestawienia takie opracowują również jego siostrzane dzienniki ze Szwecji, Danii, Austrii, Łotwy, Rosji, Estonii i Słowenii. Kryteria wyboru Gazel są w poszczególnych krajach dostosowane do lokalnych warunków gospodarczych. Wszędzie jednak ich celem jest promowanie małej i średniej przedsiębiorczości.

Wrocławscy laureaci XVII Edycji Rankingu Gazele Biznesu 2016 – lista w załączniku.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl