www.wroclaw.pl

  Przy Sikorskiego powstanie Quorum. Drugi najwyższy budynek w mieście [WIZUALIZACJE]

  To może być jedna z wizytówek Wrocławia. Nad Odrą wybudują dwie potężne wieże Quorum: biurowa będzie miała 140 metrów wysokości a mieszkaniowa 73 metry. Kompleks w skład którego wejdą m.in. kawiarnie, restauracje i bulwary nad rzeką powstanie przy ul. Sikorskiego. Cała inwestycja ma być gotowa za 3 lata.

  Wizualizacja Quorum Fot. źródło: inwestor
  Wizualizacja Quorum

  Po drugiej stronie Kępy Mieszczańskiej, przy ul. Sikorskiego (obok Atal Towers) Cavatina rozpoczęła realizację pierwszego etapu Quorum. Inwestor podkreśla, że jest to największy projekt mixed-use we Wrocławiu. Nowoczesny kompleks zaoferuje blisko 100 tys. mkw. powierzchni do pracy, mieszkania i rekreacji. Deweloper właśnie rozpoczął realizację pierwszego obiektu biurowego oraz wieży mieszkaniowej.

  We Wrocławiu wyższy od Quorum będzie tylko Sky Tower. 140 metrów wysokości będzie miała wieża biurowa, na której na 35. kondygnacji powstanie taras widokowy. Natomiast wieża mieszkaniowa będzie miała 23 piętra i 73 metry wysokości

  Łukasz Żelezik, Executive Director, Leasing w Cavatina Holding.

  Holding Cavatina, który we Wrocławiu wybudował już biurowce: Diament przy ul. Robotniczej oraz Carbo Tower przy ul. Fabrycznej – w grudniu 2020 r. ruszył ze swoją trzecią inwestycją w mieście. Inwestor rozpoczął prace ziemne przy planowanym budynku D będącym pierwszym etapem kompleksu Quorum.

  Rozpoczęto roboty związane z przygotowaniem terenu oraz zabezpieczeniem wykopu. Z początkiem stycznia zaplanowane jest rozpoczęcie renowacji istniejącego tam budynku oraz prac żelbetowych przy rozbudowie

  Łukasz Żelezik

  Inwestor podkreśla, że budynek D kompleksu Quorum to projekt łączący nowoczesną architekturę z odnową istniejącego już obiektu wykonanego w zabytkowej cegle (na wizualizacji powyżej).

  Obiekt zaoferuje swoim przyszłym najemcom ponad 16 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A, rozmieszczonej na 6 kondygnacjach. Na terenie budynku będzie parking na ponad 280 samochodów oraz wewnętrzne, zielone patio.

  Wieże z apartamentami i biurami

  Równolegle rozpoczęła się także realizacja 24-kondygnacyjnej wieży, w której zaprojektowano ponad 330 apartamentów na wynajem. W sumie w Quorum znajdą się mieszkania 2-pokojowe, jak również kawalerki i lokale 3-pokojowe.

  Galeria

  W parterze obiektów od strony wschodniej, północnej i zachodniej znajdą się lokale usługowe.

  Na podium całego kompleksu oraz na poziomie czwartej kondygnacji zaprojektowano dostępne dla wszystkich pracowników i mieszkańców tarasy i zielone przestrzenie.

  Ponadto od południowej strony budynku D, po przeciwnej stronie ulicy, powstaną ogólnodostępne tereny zielone oraz deptak. W całym kompleksie przewidziano ok. 1,5 tys. miejsc postojowych.

  Ogólnodostępne bulwary nad Odrą

  Inwestor podkreśla, że bulwary nad rzeką mają stanowić strefę odpoczynku i rekreacji. Wzdłuż Odry planowane są m.in. restauracje oraz kawiarnie z ogródkami i widokiem na rzekę.

  Na czwartej kondygnacji – podium całego kompleksu – przewidziana jest powierzchnia przeznaczona na zielone tarasy, która będzie dostępna dla wszystkich mieszkańców.

  Z drugiego najwyższego budynku we Wrocławiu będzie można także podziwiać panoramę miasta. Na najwyższej, 35. kondygnacji zaplanowano taras widokowy.

  Zakończenie prac przy pierwszym budynku biurowym zaplanowane jest na początek 2022 roku, zaś przy wieży mieszkaniowej na początek 2023 r. 

  Quorum z widokiem na Kępę Mieszczańską

  Quorum powstaje nad Odrą, po drugiej Kępy Mieszczańskiej, na wysokości dawnej piekarni garnizonowej przy Księcia Witolda 62-70. Gdzie w 2019 r., wrocławski deweloper Archicom otworzył Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia.

  Czytaj także: Kępa Mieszczańska – największy plac budowy we Wrocławiu

  Tuż obok Piekarni w miejscu gdzie jest stacja paliw Orlen i restauracja McDonald, u zbiegu ulic: Księcia Witolda, Władysława Jagiełły i Romana Dmowskiego – na niespełna hektarowej działce powstanie budynek z mieszkaniami, biurami i lokalami usługowymi. Na parterze będzie miejsce na Galerię BWA Awangarda.

  Czytaj także: