wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

30°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:40

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Quorum najnowszy biurowiec we Wrocławiu oddany do użytku. Zobacz, gdzie będzie drugi najwyższy budynek w mieście

Quorum najnowszy biurowiec we Wrocławiu oddany do użytku. Zobacz, gdzie będzie drugi najwyższy budynek w mieście

Jarek Ratajczak,

Budynek Quorum D uzyskał właśnie pozwolenie na użytkowanie i już wiadomo kto będzie miał tam swoje biura. Przy ul. Sikorskiego powstają dwie potężne wieże Quorum: biurowa będzie miała 140 metrów wysokości a mieszkaniowa 73 metry. Kompleks w skład którego wejdą m.in. kawiarnie, restauracje i bulwary nad Odrą będzie na Szczepinie. Zobacz, kiedy cała inwestycja będzie gotowa

Reklama

Biurowiec Quorum D, powstały jako pierwszy budynek kompleksu i jak zaznacza inwestor – łączy w sobie nowoczesną architekturę z odnową istniejącego już obiektu wykonanego w zabytkowej cegle. Biurowiec oferuje swoim najemcom ponad 16,2 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A, rozmieszczonej na sześciu kondygnacjach wraz z ok. 1 tys. mkw. lokali usługowo-handlowych. Na jego terenie znajduje się także parking na ponad 220 samochodów oraz wewnętrzne patio. Budynek jest już wynajęty w ponad połowie.

Quorum przyciąga najwięcej podmiotów z sektora IT. Chociaż w ostatnich miesiącach podpisaliśmy umowy z podmiotami z różnych branż. Do grona naszych najemców dołączyli: IT-Dev, CBRE, salon fryzjerski Hairmate czy działająca w branży budowlanej firma Doraco. Projekt Quorum posiada wszelkie atuty sprawiające, że będzie się tu po prostu dobrze pracowało i żyło - wysoki standard powierzchni, dobry design, mieszkania premium w wieży apartamentowej, bliskość rzeki i terenów rekreacyjnych czy szeroka oferta usługowo-handlowa.
Patryk Czernik, Leasing Director w Cavatina Holding.

Quorum D najnowszy biurowiec we Wrocławiu

Jednocześnie z pozwoleniem na użytkownie Cavatina Holding otrzymała dla budynku Quorum D certyfikat BREEAM z oceną na poziomie Excellent. Najwyższe noty budynek otrzymał za rozwiązania w zakresie oszczędnego gospodarowania wodą, wykorzystanie wysokiej jakości, bezpiecznych dla zdrowia i środowiska materiałów oraz jeżeli chodzi o lokalizację i dostępność wielu środków transportu.

Powstaje drugi najwyższy budynek w mieście.

Równolegle z budową pierwszego biurowca Quorum trwają prace na budowie 140-metrowej wieży biurowej (Quorum A), która będzie drugim najwyższym budynkiem we Wrocławiu. Rośnie także 24-kondygnacyjna wieża, w której powstanie ponad 330 mieszkań premium.

Inwestor wylicza, że w parterze obiektów Quorum od strony wschodniej, północnej i zachodniej znajdą się lokale usługowe. Na podium całego kompleksu oraz na poziomie czwartej kondygnacji zaprojektowano dostępne dla wszystkich pracowników i mieszkańców tarasy oraz zielone przestrzenie. Ponadto od południowej strony budynku D, po przeciwnej stronie ulicy, powstaną ogólnodostępne tereny zielone i deptak. W całym kompleksie przewidziano ok. 1,5 tys. miejsc postojowych. Cała inwestycja ma być gotowa pod koniec 2023r.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl