wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Spotkania
  4. Przyszłość miast. Urbanizacja po pandemii
Przyszłość miast. Urbanizacja po pandemii Concordia Design Wrocław

Czy coworkingi i coliving, to tylko moda i tymczasowy trend, czy przyszłość dużych miast? Jak będziemy mieszkać i pracować za 10 i 20 lat? Jakie potrzeby mieszkańców powinny zaspakajać publiczne przestrzenie wspólne? Na te i inne pytania odpowiedzą 20 maja br. uczestnicy spotkania pt. „Przyszłość miast. Urbanizacja po pandemii” organizowanego przez Concordia Design Wrocław.

Spotkanie rozpocznie się 20 maja o godz. 10. Udział w nim jest bezpłatny, trzeba wcześniej zapisać się poprzez stronę internetową organizatorów. Wówczas otrzymamy link do transmisji.

Dla nas to początek całego cyklu spotkań, który zatytułowaliśmy „Wyobraź sobie miasto”. Porozmawiamy w nim m.in. o nowych wyzwaniach architektury, miejscu sztuki w przestrzeni publicznej czy zrównoważonym rozwoju. Zaprosiliśmy wspaniałych mówców z różnych dziedzin, liczymy też na aktywny udział mieszkańców .

Ewa Voelkel-Krokowicz, właścicielka Concordia Design Wrocław

W pierwszym spotkaniu wezmą udział architekci: Zbigniew Maćków (Maćków Pracownia Projektowa) i Mikołaj Smoleński (CH+architekci), przedstawiciele biznesu: Piotr Voelkel (twórca Grupy Kapitałowej VOX, właściciel Uniwersytetu SWPS) i Natalia Sawicka (dyrektorka sprzedaży i marketingu Angel Poland Group i wiceprezeska PZFD Wrocław) oraz Zuzanna Skalska (360Inspiration).

Jak zmieniają się miasta?

Zuzanna Skalska, która zajmuje się badaniem oraz analizą sygnałów zmian dla biznesu, przed panelem dyskusyjnym opowie o zmieniających się klasach społecznych, jakie obserwuje w dużych aglomeracjach miejskich na terenie Europy. Temat jej wystąpienia to: „Spekulatywnie o nowych mieszkańcach aglomeracji wiejsko-miejskiej”. 

  • Podczas spotkania 20 maja uczestnicy dyskusji zastanowią się również nad sytuacją na rynku nieruchomości.
  • Czy pandemia zmieniła go chwilowo czy jednak na stałe?. Czy łączenie przestrzeni do życia i pracy to dla deweloperów rewolucja? Opowiedzą o tym przedstawiciele wrocławskiego oddziału Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

– Firmy deweloperskie odgrywają ogromną rolę w kształtowaniu przestrzeni miejskiej, kreowaniu pozytywnego doświadczenia mieszkańców. Chcemy dzielić się swoim doświadczeniem, pokazywać ciekawe przykłady, ale też inspirować się spojrzeniem ekspertów i uczestników cyklu – mówi Tomasz Stoga, prezes PZFD Wrocław i prezes zarządu Profit Development S.A.

Organizatorem cyklu „Wyobraź sobie miasto” jest Concordia Design Wrocław, współorganizatorem Fundacja VOX Artis, partnerem merytorycznym Fundacja Bęc Zmiana, partnerem strategicznym wrocławski oddział Polskiego Związku Firm Deweloperskich, partnerem głównym firma VOX.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl