wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 8°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
wpt

W dniach 16-17 czerwca we Wrocławskim Parku Technologicznym, podczas Alfa School przedstawiciele funduszy inwestycyjnych spotkają się z naukowcami i innowatorami, by pomóc w komercjalizacji ich pomysłów. Wydarzenie jest organizowane pod patronatem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Reklama

Alfa School to dwudniowe wydarzenie przygotowujące naukowców do komercjalizacji projektów i współpracy z funduszami inwestycyjnymi skupionymi wokół programu BRIdge Alfa Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. W warsztatach udział mogą wziąć twórcy innowacyjnych rozwiązań – naukowcy prowadzący działania B+R, którzy są zainteresowani komercjalizacją efektów swoich prac. Organizatorami przedsięwzięcia są: Wrocławski Park Technologiczny, SpeedUp Venture Capital Group - grupa funduszy inwestujących na wczesnych etapach rozwoju przedsiębiorstwa oraz Dentons - globalna firma prawnicza.

Uczestnicy warsztatów Alfa School poznają m.in. zagadnienia związane z dyfuzją innowacji, sposoby budowania modelu biznesowego dla swojego projektu naukowego, otrzymają informacje o tym jakie modele współpracy z inwestorem są możliwe, przedyskutują wątpliwości dotyczące praw majątkowych oraz dowiedzą się jak przygotowywać prezentację inwestorską. Będzie też czas na skonsultowanie swoich projektów twarzą w twarz z inwestorem. Podczas warsztatów duży nacisk kładziony jest na aspekty komunikacyjne – jak w sposób zwięzły i zrozumiały mówić o skomplikowanych technologicznie badaniach naukowych tak, aby potencjalny inwestor uznał je za wartościowe i potrzebne.

Warsztaty dla naukowców są bezpłatne. Wymagana jest jedynie rejestracja poprzez stronę: https://alfa.ac/alfa-school/. Liczba miejsc jest ograniczona.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl