wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 13°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Przewodnik wrocławskiego przedsiębiorcy – bezpłatna publikacja

Jarek Ratajczak,

Masz pomysł na biznes? Chcesz pójść na swoje? Przeczytaj „Przewodnik wrocławskiego przedsiębiorcy” i załóż firmę we Wrocławiu.

Reklama

Przed startem w biznesie trzeba sobie odpowiedzieć na pytania: co, gdzie, jak, dla kogo, ile można na tym zarobić i ile to będzie kosztować? Pomysł na biznes nie musi być skomplikowany, nie trzeba mieć też ogromnych zasobów finansowych. Ważne, żeby to, co będziemy robić, zyskało odbiorców.

Jesteś zdecydowany działać we Wrocławiu? Sięgnij po „Przewodnik wrocławskiego przedsiębiorcy”, przygotowany przez Biuro Rozwoju Gospodarczego UM Wrocławia. Dowiesz się z niego, jak – krok po kroku – założyć jednoosobową firmę i spółkę prawa handlowego, gdzie w Urzędzie Miejskim starać się o wymagane prawem opinie i decyzje oraz uzyskać niezbędne wpisy, licencje i zezwolenia. To praktyczna wiedza w pigułce.

– Wydanie przewodnika, było jednym z postulatów, jakie pojawiły się w trakcie prac Rady ds. Przedsiębiorczości. Jako jeden z filarów wsparcia przedsiębiorczości został zidentyfikowany sprawnie działający system wsparcia przedsiębiorczości, który nie może się obejść bez  łatwo dostępnej i aktualnej informacji skierowanej do przedsiębiorców, chcących rozwijać swoją działalność – mówi Marcin Urban, skarbnik miasta.

Przewodnik wrocławskiego przedsiębiorcy

Publikacja składa się z trzech części. W pierwszej, opisano procedury zakładania własnej firmy jako jednoosobowej działalności gospodarczej oraz spółki prawa handlowego. Dział drugi poświęcony jest w całości sprawom, które przedsiębiorca może załatwić w Urzędzie Miejskim Wrocławia. Część trzecia zawiera aktualne (stan na październik 2016) zestawienie instytucji otoczenia biznesu we Wrocławiu w podziale na zakres działalności i kompetencje (finansowe, informacyjne, doradcze, inkubacyjne, etc.)

– Mocną stroną publikacji jest zestawienie lokalnych instytucji otoczenia biznesu oferujących przedsiębiorcom pomoc finansową, usługi doradcze, informacyjne i inkubacyjne – mówi Janina Woźna, dyr. Biura Rozwoju Gospodarczego UM Wrocławia.

Przewodnik dostępna jest za darmo w Biurze Rozwoju Gospodarczego; można go też ściągnąć z internetu w formacie PDF.

Pierwsze kroki w biznesie

Stawiającym pierwsze kroki w biznesie warto polecić przewodnik „Jak zostać i pozostać przedsiębiorcą” – Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Są w nim informacje m.in. o tym, jak zarejestrować działalność, rozliczać koszty, płacić podatki i składki ZUS, zatrudniać pracowników, pozyskiwać środki na start i rozwój firmy, prowadzić biznes w internecie.

Infografika

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl