wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Nadodrze dba o rzemieślnicze tradycje
Przez 38 lat był tam zakład, znanego wrocławskiego szewca Zygmunta Trąbczyńskiego. Teraz miasto szuka nowego najemcę. UM Wrocławia
Przez 38 lat był tam zakład, znanego wrocławskiego szewca Zygmunta Trąbczyńskiego. Teraz miasto szuka nowego najemcę.

Przez 38 lat był tam zakład, znanego wrocławskiego szewca Zygmunta Trąbczyńskiego. Teraz miasto szuka najemcę, który w lokalu przy ul. Łokietka 9 będzie kontynuował rzemieślnicze tradycje Nadodrza.

Reklama

Choć na ul. Łokietka 9 wciąż z daleka widać szyld „Zakład szewski”, to w witrynie nie ma już śladu ani po naprawianych tam butach, ani rzeźb, które przez wiele lat zachwycały przechodniów. Pan Zygmunt Trąbczyński, 80-letni, znany wrocławski szewc i rzeźbiarz amator, po 38 latach pracy na Nadodrzu w grudniu 2017 r. przeszedł na emeryturę. Teraz miasto szuka nowego najemcę, który w tym miejscu będzie kontynuował rzemieślnicze tradycje Nadodrza. W maju planowany jest przetarg na najem 27-metrowego lokalu.

– Nowa witryna i doskonała lokalizacja mogą stanowić niezaprzeczalny atut dla powstania nowego miejsca, gdzie rzemieślnik - pasjonata będzie świadczył swoje usługi – mówi Katarzyna Chrobak-Eilmes, Biuro Rozwoju Gospodarczego UM Wrocławia.

Przetarg na najem lokalu przy ul. Łokietka 9 planowany jest w maju – zobacz opis. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu: 71 777 75 46, 71 777 78 29.

Ciekawe pomysły rzemieślnicze na Nadodrzu – Wrocławska drukarnia na Nadodrzu chce być jak… nowy winyl.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl