wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

18°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 10:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Rusza projekt „Słowa mają moc”
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Popularyzacja przedsiębiorczości i spotkania z innowatorami – to dla wrocławskich uczniów, a dla nauczycieli – warsztaty i innowacyjne metody nauczania. We wrocławskich szkołach średnich ruszył miejski projekt „Słowa mają moc”, który jest dofinansowany ze środków unijnych.

Reklama

29 i 30 listopada 2017 r. odbyły się pierwsze zajęcia w projekcie "Słowa mają moc", który przygotowało Biuro Rozwoju Gospodarczego UM Wrocławia.

Zajęcia dla nauczycieli w projekcie "Słowa mają moc", fot. Małgorzata Golak

– Były to warsztaty dla nauczycieli z praktycznego wykorzystania narzędzi dostępnych w programie Power Point. Umiejętność korzystania z tego programu, wcale nie tak oczywista, w połączeniu z wiedzą na temat konstrukcji prezentacji, wystąpień publicznych i innowacyjnych metod nauczania stanowi jeden z komponentów tego projektu – mówi Katarzyna Piątkowska z Biura Rozwoju Gospodarczego UM Wrocławia.

"Słowa mają moc" we Wrocławiu 

W projekcie „Słowa mają moc” będą także zajęcia dla uczniów szkół średnich.

– Chcemy by młodzież odkryła moc drzemiącą w słowach i właściwym ich doborze. Docelowo ma się to przełożyć nie tylko na śpiewająco zdane matury, ale także na łatwość kontaktów z przyszłym pracodawcą lub partnerami przy realizacji projektów studenckich czy biznesowych – dodaje Katarzyna Piątkowska.

Przeszkolonych zostanie 26 nauczycieli i 390 uczniów. Aby zwiększyć atrakcyjność projektu dodano jeszcze komponent trzeci – spotkania z innowatorami w szkołach, a popularyzacja przedsiębiorczości w tej formie obejmie 1170 uczniów.

Projekt dla wrocławskich uczniów i nauczycieli

Rekrutacja placówek do projektu została dokonana na podstawie ich wyników edukacyjnych. Zakwalifikowano łącznie 13 szkół średnich. Już w styczniu przyszłego roku odbędą się pierwsze zajęcia dla uczniów.

– Projekt "Słowa mają moc" jest dofinansowany ze środków unijnych, dzięki temu korzystamy z możliwości doposażenia szkół w sprzęt niezbędny do ćwiczenia wystąpień publicznych i kluczowych kompetencji miękkich na profesjonalnym poziomie – podkreśla Katarzyna Piątkowska.

Projekt "Słowa mają moc" - wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów szkół ponadgimnazjalnych poprzez podnoszenie kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl