wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Przedsiębiorczy Wrocław
 3. Spotkania
 4. Nauka w czasie epidemii. Ruszają bezpłatne webinaria
organizatorzy

O tym, że metoda kija i marchewki odchodzi do lamusa, jak występować publicznie, rozwiązywać konflikty i zarządzać projektami tak, żeby nie zwariować, opowiedzą eksperci zaproszeni przez Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu. Poprowadzą cykl spotkań na żywo, pierwsze odbędzie się już 20 kwietnia br.

Reklama

Progress Days to seria spotkań z ekspertami, którą od trzech lat każdej wiosny i jesieni organizuje Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu. Jest to okazja do poznania cenionych specjalistów z różnych branż i skorzystania z wiedzy oraz doświadczenia, którymi dzielą się podczas spotkań. Tej wiosny Progress Days odbędzie się w nowej formule, jako cykl webinarów, czyli wykładów online na żywo.

Bezpłatne webinaria

Pierwszy webinar pt. „Jak zarządzać projektami i nie zwariować?” odbędzie się już 20 kwietnia br. o godz. 18:00. Poprowadzi go Marek Kowalczyk z Mandarine Project Partners, ekspert w zakresie teorii ograniczeń i zaawansowanych zagadnień zarządzania projektami, który pomógł zrealizować w „niemożliwym” terminie 7 miesięcy największy w Europie projekt IPO (wart 2 mld USD i angażujący ok. 2000 osób), jakim było wejście Polskiej Grupy Energetycznej SA na Giełdę Papierów Wartościowych.

– Każdy dobry menedżer w sytuacji kryzysowej ma potrzebę działania. Czym większy kryzys, tym wymaga więcej działań w coraz krótszym czasie, ale z coraz mniejszą załogą. Może się zdarzyć, że pracy jest już tak dużo, że ludzie narzekają na przeciążenie. Mogą nasilać się przykre niespodzianki np. problemy z jakością i terminowością. Czasem można w takich sytuacjach odnieść wrażenie, że zgaszenie jednego pożaru rozpala kolejne. W trakcie webinaru powiem, jak w ciągu 5 dni uzyskać kontrolę nad tym chaosem i wyeliminować złą wielozadaniowość ze swojej organizacji – mówi Marek Kowalczyk z Mandarine Project Partners, wykładowca studiów podyplomowych Zarządzanie Projektem w WSB we Wrocławiu.

We wtorek, 21 kwietnia odbędzie się webinar poświęcony programowi Training Within Industry, który powstał podczas drugiej wojny światowej i stanowi podstawę współczesnej metody zarządzania Lean management. Uczestnicy dowiedzą się, jak TWI przyczynił się do cudu gospodarczego Japonii, na czym polega jego skuteczność i dlaczego coraz więcej firm stosuje go w celu podniesienia jakości, produktywności wyrobów oraz skrócenia czasu wdrożenia pracowników do pracy. Webinar pt. „Czym jest Program TWI i Kata oraz korzyści z wdrożenia” odbędzie się 21 kwietnia br. o godz. 17:00.

Kolejne webinary dotyczyć będą m.in.: sztuki rozwiązywania konfliktów, sposobów motywowania współczesnej młodzieży, autoprezentacji i wystąpień publicznych, psychodietetyki, pierwszej pomocy, doradztwa zawodowego i zamówień publicznych. Część webinarów przygotowana została z myślą o nauczycielach, aby dostarczyć im nowej wiedzy i inspiracji.

11 webinarów do maja

Cykl Progress Days obejmuje 11 webinarów, które będą odbywać się do końca maja. Spotkania będą prowadzone w czasie rzeczywistym, aby uczestnicy mogli zadawać pytania prowadzącym. Zaplanowane zostały na dni robocze w godzinach popołudniowych i wieczornych.

– Do uczestnictwa zapraszamy osoby, które chcą poświęcić trochę czasu na rozwój swoich umiejętności i podniesienie kompetencji. Z doświadczenia wiem, że Progress Days jest cenione przez uczestników, przez ostatnie 3 lata wzięło w nim udział blisko 1000 osób. Chociaż do tej pory spotkania odbywały się w murach uczelni, to nie wyobrażaliśmy sobie rezygnacji z wydarzenia z powodu epidemii, bo właśnie teraz szukanie inspiracji i samorozwój są szczególnie ważne. Dlatego ruszamy z cyklem spotkań online – mówi Katarzyna Boćkowska, koordynatorka Progress Days.

Dostęp do katalogu webinarów i nagrań

Żeby uczestniczyć w webinarach należy zapisać się przez formularz online dostępny na stronie www uczelni. Wszyscy uczestnicy otrzymają dostęp do pełnego katalogu webinarów organizowanych w ramach Progress Days i będą mogli zdecydować, w których spotkaniach chcą uczestniczyć.

Warto zapisać daty w kalendarzu i nie spóźnić się na wybrane webinary, ponieważ dostępne będą tylko na żywo i nie będzie można ich odtworzyć w późniejszym terminie. Wyjątkiem są dwa wykłady w maju, które dostępne będą dla uczestników Progress Days bez ograniczeń czasowych.

PROGRAM

Webinary w kwietniu

 • Jak zarządzać projektami i nie zwariować? – Marek Kowalczyk, 20.04.2020 godz. 18:00-19:30
 • Czym jest Program TWI i Kata oraz korzyści z wdrożenia – Kamil Müller, 21.042020 godz. 17:00-18:00
 • MOTYWACJA 3.0 czyli kij i marchewka odchodzą do lamusa – Michał Makowski, 02.04.2020 godz. 17:00-19:00 + 30 min Q&A
 • Sztuka rozwiązywania konfliktów, czyli dlaczego w mediacji się udaje, a w życiu nie zawsze – Ewa Kossowska-Korniak, 28.04.2020 godz. 17:00-18:00
 • Autoprezentacja - krótko i na temat – Aleksandra Szczepaniak, 30.04.2020 godz. 18:00-19:00

Webinary i nagrania w maju

 • Ja-Ty-My - współczesna współpraca z grupą metodą socjoterapii - czyli jak zostać trenerem kompetencji psychospołecznych – Marcin Kuc, 05.05.2020 godz. 17:30-19:00
 • Zamówienia publiczne łatwiejsze niż myślisz – Jerzy Wysocki, 06.052020 godz. 18:00-19:30
 • Autoagresje i depresje a może selfik - wyrywkowy obraz współczesnej młodzieży – Marcin Kuc, 07.052020 godz. 17:30-19:00
 • Wieloaspektowość w doradztwie zawodowym - narzędziownik doradcy zawodowego – Marcin Kuc, 12.052020 godz. 17:30-19:00
 • Przedsiębiorczość i edukacja ku przedsiębiorczości - holistyczna edukacja człowieka przyszłości? – Marcin Kuc, 14.05.2020 godz. 17:30-19:00
 • Magiczna 5 w pierwszej pomocy - podstawowy kurs pierwszej pomocy dla nauczycieli – Marcin Kuc 19.05.2020 godz. 17:30-19:00
 • Kontekst kulturowy (w edukacji) jest obowiązkowy – Joanna Raźniewska, nagranie 45 min. z dostępem 24/7 od 20.05.2020
 • Czy dieta kształtuje nasze samopoczucie? - psychodietetyka w praktyce – Marek Kochajkiewicz, nagranie 40 min. z dostępem 24/7 od 20.05.2020

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl