wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Sezon na pracę wakacyjną rozpoczęty
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Już od marca można rozpocząć pracę sezonową. Zajęcie jest dla animatorów czasu wolnego, kelnerów, kucharzy, pokojówek. Pracę znajdzie również przewodnik – kajakarz, można też zbierać szparagi albo uprawiać orchidee. Poszukiwani są chętni do pracy w hotelach na Majorce, Wyspach Kanaryjskich, Krecie oraz w Andaluzji.

Reklama

We Wrocławiu w środę, 7 marca, chętnych do pracy będzie szukała hiszpańska sieć hoteli. Rekrutacje u sprawdzonych pracodawców za granicą wspierają doradcy EURES Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Do dyspozycji jest ponad 180 propozycji sezonowego zajęcia.

– Sezon urlopowy za granicą trwa praktycznie od marca do listopada. Do tego dochodzą święta, ferie i wakacje, w związku z tym zapotrzebowanie na pracowników jest ogromne – wylicza Ewa Grzebieniak, dyr. Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

50 zł na godzinę

W zależności od kraju i stanowiska płace wahają się od ponad 30 zł do ok. 50 zł za godzinę. Dodatkowo pracodawcy oferują coraz częściej zakwaterowanie i dopłaty do wyżywienia. Można liczyć na bogate zaplecze socjalne, a także dłuższą umowę.

Od wielu lat do najbardziej popularnych branż, w których chętnie zatrudnia się sezonowo Polaków, należą: rolnictwo, ogrodnictwo, sadownictwo przy zbiorze warzyw, owoców, kwiatów i innych płodów rolnych. Pracownicy sezonowi poszukiwani są także w hotelarstwie i gastronomii, szczególnie w trakcie sezonu turystycznego. W tym czasie dostępne są również oferty pracy przy organizacji imprez rozrywkowych: objazdowych bądź stacjonarnych, np. cyrków, parków rozrywki, czy wesołych miasteczek.

Praca na Majorce i Krecie

W środę, 7 marca, we Wrocławiu chętnych do pracy w hotelach na Majorce, Wyspach Kanaryjskich, Krecie oraz w Andaluzji będzie szukała hiszpańska sieć hoteli Iberostar.

Niemal od ręki dostępna jest praca w charakterze animatorów: sportowych, zajęć artystycznych i tańca, dziecięcych oraz instruktorów fitness. Od kandydatów wymagana jest bardzo dobra znajomości języka angielskiego. Znajomość języka niemieckiego będzie dodatkowym atutem, a także doświadczenie w podobnej pracy. Szczegółowe informacje oraz zapisy prowadzone są na stronie www.eures.dwup.pl

Gdzie szukać pracy sezonowej?

– W okresie letnim mamy większe zapotrzebowanie na kelnerów i pomoce kuchenne – twierdzi Maciej Sałdacz, zastępca dyrektora ds. marketingu usług urzędu Powiatowego Urzędu Pracy we Wrocławiu. Przez miesiąc mogą oni zarobić średnio od 2 do 2,6 tys. zł brutto. Poszukiwani są również, kucharze, dla których miesięczne płace wynoszą od 2,1 do 3,5 tys. zł brutto. Turystyka i hotelarstwo notują obecnie we Wrocławiu niemal jednakowe wysokie zapotrzebowanie na pracowników  przez cały rok, choć zapewne w czasie letnich wakacji jest ono większe.

Jednak najczęściej ciekawych ofert pracy wakacyjnej poszukujemy w internecie. Do publikowanych tam zgłoszeń można dotrzeć zarówno poprzez duże serwisy rekrutacyjne, np.pracuj.pl czy hrk.pl, jak i popularne portale ogłoszeniowe, m.in. gratka.pl, olx.pl, gumtree.pl. 

Dobrym pomysłem jest poszukiwanie pracy sezonowej w agencjach pracy tymczasowej, które dysponują wieloma sprawdzonymi ofertami lub w Ochotniczych Hufcach Pracy.

Można również bardziej aktywnie poszukiwać pracy i osobiście zgłaszać się do pracodawców i firm, które działają w branżach związanych z turystyką, gastronomią, sprzedażą, reklamą, produkcją, przetwórstwem, rolnictwem lub transportem. Warto też wysyłać swoje oferty bezpośrednio do ośrodków wypoczynkowych, hoteli, restauracji, barów czy sklepów. Przyda się również zwracanie uwagi na ogłoszenia wywieszane w ich witrynach.

Szukasz pracy sezonowej?

Zajrzyj tutaj:

http://eures.dwup.pl/strona-1825-praca_sezonowa.html

http://www.workservice.pl/Dla-kandydatow/Oferty-pracy

http://www.manpower.pl/szukaj-pracy/oferty-pracy/

http://olx.pl/praca/q-praca-sezonowa/

http://praca.gratka.pl/wroclaw/sezonowa/

http://www.gumtree.pl/s-oferty-pracy/sezonowa/v1c8q0p1

http://praca.money.pl/praca-na-wakacje/

http://pl.jobrapido.com/Oferty-pracy-Wakacje-miasto-Wroc%C5%82aw

http://sezonowa-praca.pl/

http://www.pracuj.pl/praca/sezonowa;kw

https://www.pracujwunii.pl/oferty-pracy/rodzaj/sezonowa/

www.dolnoslaska.ohp.pl

https://pl.next-jobs24.com/

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl