wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocław – najbardziej atrakcyjnym miejscem pracy
fot. ilustracyjne
fot. ilustracyjne

Wrocław został uznany jako najbardziej atrakcyjne miejsce do pracy dla specjalistów i menadżerów. 39 % badanych przez firmę rekrutacyjną Antal chętnie przeprowadzi się do stolicy Dolnego Śląska, 36% wybrało Trójmiasto. Rekordowo mało Polaków rozważa obecnie migrację za granicę.

Reklama

Według opublikowanego w styczniu badania firmy rekrutacyjnej Antal „Aktywność specjalistów i menedżerów na rynku pracy”, pracownicy najchętniej przyjęliby propozycję pracy we Wrocławiu (39%), Trójmieście (36%) i Warszawie (31%). Tuż za podium znalazły się Kraków (29%) oraz Poznań (28%). Kolejne miasto w zestawieniu, Katowice, zdobyło 11% głosów respondentów.

Relokacja zawodowa

Relokacja zawodowa coraz rzadziej jest koniecznością, coraz częściej – ciekawą propozycją. Lokalizacja jest jednym z kluczowych elementów przy podejmowaniu decyzji.

– W Polsce umacnia się mobilny rynek pracy. Dzieje się to po części za sprawą młodszych pokoleń specjalistów i menedżerów, których przedstawiciele są mniej przywiązani do struktur czy miejsca zatrudnienia i otwarci na częstsze zmiany, także lokalizacyjne. Świadomi swoich celów zawodowych pracownicy kierują się coraz bardziej atrakcyjnością samej zawartości pracy, niż chęcią zapuszczenia korzeni w jednym miejscu – wyjaśnia Joanna Kucza, menedżer marketingu i PR w Antal.

Preferencje PolakówCreate pie charts

Małe zainteresowanie pracą za granicą

Według raportu „Migracje zarobkowe Polaków” grupy Work Service, pod koniec 2016 r. wyjazd rozważało 11,9% aktywnych lub potencjalnych uczestników krajowego rynku pracy. To najniższy wynik od momentu rozpoczęcia badania we wrześniu 2014 roku.

– Rekordowo niskie zainteresowanie wyjazdem do pracy za granicę wynika z jednej strony z niestabilnej sytuacji i niższego poziomu bezpieczeństwa w zachodniej Europie. Jednocześnie zmieniają się powody emigracji. Poprawiająca się sytuacja na polskim rynku pracy powoduje, że bezrobocie przestało wypychać młodych ludzi z kraju. Obecnie nowe pokolenie szuka szansy zwiedzania świata poprzez pracę za granicą. Taki powód wyjazdów znajduje się już na drugim miejscu i wskazuje go 27% potencjalnych emigrantów – mówi Andrzej Kubisiak z Work Service S.A.

jr/źródło: antal.pl

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl