wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Pracownik świąteczny potrzebny od zaraz
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Sezon świąteczny przed nami, ale w branżach, dla których szczególnie ważnym okresem jest Boże Narodzenie, już teraz zaczynają się przygotowania. To doskonała szansa na znalezienie pracy tymczasowej.

Reklama

Praca przedświąteczna to często szansa na podreperowanie domowego budżetu, z której w tym okresie korzystają przeważnie studenci, osoby nie posiadające stałego zajęcia, a także pracujące, które chcą zwiększyć przychody.

Najwięcej pracy w handlu i gastronomii

Większe zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych widoczne jest zwykle na początku listopada. To właśnie wtedy na wystawach sklepowych pojawiają się pierwsze dekoracje świąteczne, galerie handlowe wydłużają godziny otwarcia sklepów, a restauracje organizują firmowe imprezy. Zwłaszcza w handlu i w gastronomii potrzeba coraz więcej rąk do pracy. Taka sytuacja potrawa z pewnością co najmniej do drugiej połowy stycznia.

Od początku listopada poszukiwani są przede wszystkim pracownicy, którzy mają za zadanie przygotować sieci hipermarketów, galerie i stoiska handlowe do gorączki sprzedażowej w okresie świąteczno-noworocznym. Właśnie rozpoczynają się rekrutacje na stanowiska merchandiserów, pomocników handlowych oraz hostess.

Duży potrzebuje więcej

Już teraz pracowników sezonowych poszukuje podwrocławski Amazon. Ogłosił on, że w okresie przedświątecznym planuje zatrudnić ponad 3,5 tys. pracowników sezonowych w swoich centrach logistycznych i e-commerce we Wrocławiu. Mają oni wesprzeć 14 tys. stałych pracowników firmy przy realizacji świątecznych zamówień dla klientów.

Jak zapewnia zarząd Amazona, każda osoba zatrudniona na okres świąteczny otrzyma konkurencyjne wynagrodzenie - od 18,5 zł brutto za godzinę pracy, dodatkowy bonus do 1300 zł brutto oraz premię miesięczną do 15 proc. przyznawaną za indywidualną frekwencję i produktywność zespołu.

Pracownicy sezonowi mogą też liczyć na dodatkowe benefity, jak darmowy transport do pracy oraz ciepłe posiłki za 1 zł. Wiele osób będzie miało także szansę pozostać w firmie na stałe – na pełny etat lub w niepełnym wymiarze godzin.

Amazon wciąż poszukuje także pracowników na stanowiska managerskie, którzy dołączą do działów HR, finansów, IT i logistyki, również pozostałych polskich centrach logistycznych i e-commerce oraz Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku.

A może na poczcie?

Również Poczta Polska szuka pracowników przed Świętami Bożego Narodzenia. Są potrzebni do obsługi coraz większej liczby przesyłek. Właśnie ruszyła tam rekrutacja sezonowa. Poszukiwani są kierowcy z kategorią B i C oraz osoby zainteresowane pracą w pocztowych sortowniach. We Wrocławiu i jego okolicach Poczta Polska oferuje też pracę dla listonoszy.

Ma to zapewnić sprawną obsługę przesyłek z prezentami. Stawki są zróżnicowane w zależności od wykonywanych czynności. Kierowcy kat. B mogą zarobić od 15 do 25 zł brutto za godzinę, a stawki dla kierowców kat. C oraz C+E wynoszą nawet 30 zł brutto za godzinę. Natomiast pracownicy sortowni mogą liczyć na stawki godzinowe od 15 do 25 zł brutto.

Poczta Polska oferuje również zajęcie osobom, które preferują elastyczne formy zatrudnienia. Mogą oni liczyć na pracę przy konkretnych zadaniach, które realizowane są w ramach umowy zlecenia.  W ten sposób mogą zarobić dodatkowe pieniądze na święta i połączyć pracę z innymi obowiązkami . Firma ta jest otwarta także na zatrudnienie osób, które chcą się przekwalifikować, z niepełnosprawnościami, w wieku powyżej 50 lat, a także po dłuższej przerwie w pracy. Rekrutacja jest prosta i krótka, nie wymaga nawet napisania CV.

W grudniu potrzebny będzie Święty Mikołaj

Natomiast w grudniu na zatrudnienie sezonowe będą mogły liczyć osoby chętne wcielić się w postać Świętego Mikołaja, śnieżynki, elfa, a także sprzedawcy karpi, choinek czy fajerwerków. Na początku grudnia rozpoczną się dodatkowo rekrutacje na stanowiska kelnerów, którzy będą obsługiwać imprezy, bankiety i wigilie firmowe. Z kolei okres poświąteczny to czas inwentaryzacji towarów, który również obfituje w prace tymczasowe.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl